Jelentés a szabadedzésről

Marquez nem áll le, behúzta a japán pole-t is

Marc Marquez szerezte meg a pole pozíciót a MotoGP Japán Nagydíján, a Petronas versenyzői csak megszorítani tudták a hajrában a már világbajnok spanyolt.

Marc Marquez, Repsol Honda Team

Gold and Goose / Motorsport Images

Vizes pálya várta a MotoGP mezőnyét a Japán Nagydíj időmérőjén, amelyet a hazai pályán szereplő Takaaki Nakagami kezdett a legjobban, a Honda műtétre váró versenyzője 1:47.877-tel kezdett a legjobban. A japán versenyző nagyot mentett a levezető körén, miközben csapattársa, Cal Crutchlow állt az élre, a brit nagyon erősnek tűnt, elsőként jutott 1:47 alá.

Az első szakasz hajrájában úgy tűnt, hogy a két Honda-versenyző juthat tovább, ám Alex Rins robbantott, és az utolsó körével megelőzte Nakagamit, aki így nem tudott tovább bizonyítani a hazai versenyén. Végül Crutchlow jutott tovább az élen, Rins másodikként jutott a legjobbak közé. Jorge Lorenzónak a motegi pályán sem alakult jól a helyzete, a spanyol végül csak a 19. rajthelyet szerezte meg.

Bár Marc Marquez már megnyerte a világbajnoki címet, ez nem akadályozta a spanyolt, hogy az élre álljon a Q2-ben. 1:45.794-nel került az első helyre, mögötte Jack Miller, Morbidelli, Quartararo, Dovizioso volt a sorrend az első gyors köröket követően. Marquez annak ellenére is gyors tudott lenni, hogy korábban a japán időmérőkön nem tudott villantani, a motegi az egyetlen pálya, ahol még nem szerzett pole-t.

Vinales lépett fel Marquez mögé a második helyre, Morbidelli és Quartararo követte, a Petronas Yamaha versenyzői azonban az utolsó pillanatokban robbantottak, Morbidelli a második, Quartararo a harmadik rajthelyet szerezte meg, az élről vasárnap Marquez indulhat. A második sorból Vinales, Crutchlow és Miller indulhat, Valentino Rossi csak a 10. rajthelyről indulhat.

Helyezés Versenyző Kör Idő Különbség Intervallum Átl.seb (km/h)