Marquez mindenképp gyorsulni akar a 2019-es szezonban

Marc Marquez tavaly a 18 nagydíjból 14-en dobogóra állhatott, de a célja 2019-re mégis az, hogy tovább gyorsuljon.

Race winner Marc Marquez, Repsol Honda Team

A tavaly megrendezett 18 nagydíj alatt (miután végül a 19. versenyhétvége, a Brit Nagydíj a borzalmas időjárási viszonyok miatt törlésre került) a spanyol bajnok kilenc győzelmet, négy második és egy harmadik helyet szerzett, míg a többi futamon még csak pontot sem szerzett.

2018-ban Marquez a következetességre és a rendszeres pontszerzésre helyezte a hangsúlyt - és az előrelépés egyértelműen látszott is, különösen a Japán Nagydíjig, mikor is bebiztosította ötödik bajnoki címét a premier kategóriában. Addig az Argentin és az Olasz Nagydíjat leszámítva a spanyol mindig a dobogón végzett, vagyis a 15-ből 13-szor a TOP 3 között pezsgőzhetett - beleértve nyolc győzelmet.

Ezen eredmények eléréséhez a Honda versenyzője és csapata megváltoztatta a hétvégi stratégiájukat. Marquez félretette ösztöneit, melyek azt súgták, hogy minden egyes edzésen ő legyen a leggyorsabb - ehelyett a vasárnapokra kezdtek koncentrálni. Ez a stratégia kifizetődött, melynek a legjobb bizonyítéka a hetedik bajnoki címe, mely a hatodik az elmúlt hét évben.

"A legutóbbi bajnoki cím nagyon fontos volt, hiszen elértem, amit akartam: mindig megpróbáltam a dobogón végezni. Az volt az alapötlet, hogy legalább a dobogón kell végeznem, még egy rosszabb vasárnap is, amit elég nehéz megvalósítani. Sikerült, mert minden megvolt hozzá. A MotoGP-ben egyáltalán nem egyszerű a harmadik helyen célba érni." - mondta Marquez a Motorsport.com-nak.

A címvédő jobb válla még nem jött helyre, miután a téli szünetben megműttette a folyamatos kificamodásai miatt. Egy hónapon belül ismét motorra kell ülnie a február 6-7-8-i téli teszten, vagyis a kardióedzéseknek már nekilátott, de valószínűleg nem lesz 100%-osan fitt Malajziára.

"Most gyorsulni szeretnék. Meg szeretném próbálni, hogy gyorsabban megyek, mert nem tudom, a riválisaim mennyit fejlődnek. A folyamatos fejlődés miatt lehetek a Hondánál, hiszen hétfőn új dolgokat próbáltam ki, miután Motegiben bebiztosítottam az idei címet. Higgyék el nekem, hogy nem könnyű két óra alvással folytatni a munkát."  - viccelődött.