Karba tett kézzel: Marquez beállította Rossi rekordját a Sachsenringen

Marc Marquez nagyon simán győzött a MotoGP Német Nagydíján, zsinórban 10. sikerét aratta a Sachsenringen, és ezzel beállította Valentino Rossi mugellói csúcsát. Maverick Vinales 2., Cal Crutchlow 3. helyen végzett.

Marc Marquez, Repsol Honda Team

Fabio Quartararo rajtolt a legjobban, meg is előzte Marc Marquezt, a spanyol azonban az első féktávon visszaelőzött, a francia ritmust vesztett és a hatodik helyig csúszott vissza. Marquez mögött Maverick Vinales haladt a második, és a remekül rajtoló Jack Miller a harmadik helyen haladt. A második körben Quartararo hibázott, a kavicságyban kötött ki, és nem tudta folytatni a futamot.

Miller Alex Rinsszel csatázott a harmadik helyért, a suzukis 28 körrel a vége előtt sikerrel előzött. Johann Zarco volt a második kieső. Millert Cal Crutchlow is maga mögé utasította, közben Andrea Dovizioso kúszott felfelé a 13. helyről, a hetedik helyig sima vol az útja, előtte pedig csapattársa, Danilo Perucci haladt. Rins láthatóan gyorsabb volt Vinalesnél, simán meg is előzte honfitársát, és eredt a szintén jelentős tempót diktáló Marquez után.

Azonban Marquez körök alatt 2 és fél másodperces előnyre tett szert Rins előtt, aki szintén elhúzott Vinalestől. Közben Petrucci előzékenyen engedte el csapattársát, Dovizioso azonban csak néhány körig haladt a hatodik helyen, csapattársa újra elé került. Később mindketten maguk mögé utasították Millert, ám a Ducatik jelentős lemaradással követték az éllovasokat.

Marquez előnyét semmi sem zavartatta, a címvédő gond nélkül haladt zsinórban 10. sachsenringen aratott győzelme felé. Közben Mir zárkózott fel 13 körrel a vége előtt előzte mindkét gyári Yamahát, és feljött a 8. helyre. Rins Assen után ismét hiányzott, a holland viadalon az élről esett ki, ezúttal a második helyen haladva csúszott ki alóla nagy tempónál a 11-es kanyarban a motor. Így Marquez mögött Vinales a második, a sérüléssel bajlódó Crutchlow pedig a harmadik helyen állt a hajrához közeledve.

Mir tovább menetelt, megelőzte mindkét Ducatit, ám Petrucciék nem hagyták magukat, és visszavették a 4. és az 5. helyet. Mirt Miller is megelőzte, mögötte Rossi, Morbidelli, Aleix és Pol Espargaro volt a sorrend. A hajrát a Ducatik helycseréje vezette fel, miközben Crutchlow felért Vinales mögé. A sérült brit támadási helyzetbe került, de előzni már nem volt esélye.

Marquez győzelmét semmi sem veszélyeztette, nagyon simán nyerte zsinórban 10. futamát a Sachsenringen, karba tett kézzel ért célba a spanyol. Második helyen Viñalest intették le, Crutchlow is felállhatott a dobogóra. Az utolsó körben Petrucci ismét Divizioso elé került, és negyedik helyen ért célba, csapattársa lett az ötödik, Miller 6., Mir 7., Rossi 8., Morbidelli 9., Bradl pedig 10. lett.