Marquez az újabb vb-cím kapujában a sima aragoni sikerrel

Marc Marquez nagyon simán nyerte az aragoni MotoGP-futamot, és ezzel nagyon közel került újabb világbajnoki diadalához, a Honda spanyol klasszisa a thaiföldi versenyen szerezheti meg a hatodik címét.

Polesitter Marc Marquez, Repsol Honda Team

A MotoGP 2019-es idényének legfontosabb kérdése már öt futammal a vége előtt eldőlhet, Marc Marquez ugyanis az Aragoni Nagydíjon aratott sikerével ott tart, hogy a következő versenyen akár be is biztosíthatja a hatodik elsőségét. A spanyol idén Aragonban nyolcadik győzelmét aratta, a spanyolnak emellett van öt második helye, és mindössze az austini futamot zárta pont nélkül.

Az aragoni hétvégén hatalmas volt Marquez előnye, és ez kijött az időmérő után a futamon is. Marquez nagyon simán elrajtolt, és 200. futamán semmi sem veszélyeztette elsőségét. Fabio Quartararo ismét bizonyította tehetségét az időmérőn, azonban az újoncnak a futamon már nem alakult ilyen jól, az ötödik helyig csúszott vissza. A negyedik helyet Maverick Vinales szerezte meg, míg Jack Miller kihasználva a Ducati vasárnapra feljavuló formáját a dobogó alsó fokát kaparintotta meg.

Andrea Dovizioso csak a 10. helyről rajtolt, végül a második helyig dolgozta fel magát, de Marquezre így sem volt veszélyes. Valentino Rossi a nyolcadik helyen ért célba, míg Jorge Lorenzo szenvedése egy 20. hellyel folytatódott, a spanyol világbajok 46 másodperccel csapattársa mögött ért célba. A világbajnokság a Thaiföldi GP-vel folytatódik, amelyen Marquez akár be is biztosíthatja elsőségét.