Marquez a 3. legjobb időt motorozta a visszatérése után a Portugál Nagydíj első szabadedzésén

A gyári Yamaha pilótája, Maverick Vinales nyerte a MotoGP Portugál Nagydíjának első szabadedzését, Marc Marquez pedig a 9 hónapos kihagyását követően egyből a 3. legjobb időt motorozta.

Marc Marquez, Repsol Honda Team

A hatszoros világbajnok Marc Marquez 265 nap kihagyást követően indulhat ismét MotoGP versenyen, miután a 2020-as szezon első versenyén Jerezben eltörte a felkarját, amit csak 3 műtéttel sikerült helyre raknia az orvosoknak.

Az éjjeli eső miatt még foltokban nedves volt a portimaói pálya, így a köridők is messze elmaradtak a tavalyi legjobbaktól. Az élen végül Maverick Vinales zárt a suzukis Alex Rins előtt, míg Marquez – aki soha nem vezetett még MotoGP versenygépet Portimaóban – egyből a harmadik helyre ugrott fel, 2.5 tizeddel elmaradva Vinalestől.

A Honda jó tempóját mutatja, hogy Marquez csapattársa, Pol Espargaro lett a 4., a bajnoki éllovas Johann Zarco előtt. A top 10-be még Danilo Petrucci fért be, aki azt is elárulta, hogy Katarban kificamodott vállal versenyzett.

Valentino Rossi a 11. lett, a bajnoki címvédő Mir pedig a 13. Továbbra is szenved a gyári KTM, a tavalyi győztes, a hazai pályán versenyző Miguel Oliveira a 17., csapattársa, Brad Binder csak az utolsó, 22. helyen szerezte meg.