Jelentés az időmérőről

Lorenzo előbb dühöngött, majd megszerezte a polet Barcelonában!

Az olaszországi győzelme után Jorge Lorenzo hazai versenyén indulhat majd az első pozícióból. A pontversenyt vezető Marc Marquez pedig utolsó körén beszorult Petrucci mögé, így a második helyről várhatja a barcelonai rajtot.

Jorge Lorenzo, Ducati Team

Danilo Petrucci, Pramac Racing
Marc Marquez, Repsol Honda Team
Andrea Dovizioso, Ducati Team
Maverick Viñales, Yamaha Factory Racing
Cal Crutchlow, Team LCR Honda

A MotoGP mezőnye ezen a hétvégén a Forma-1-ből is ismert barcelonai pályára látogatott.

A Q1-ben már egy nagyágyú is feltűnt, Marc Marquez személyében, azonban a továbbjutása nem volt kétséges, a Honda versenyzője kemény első gumikon, és lágy hátsó gumikon több, mint 4 tizedet vert a mezőny többi tagjára. Hozzá Nakagami csatlakozott, hogy a Q2-ben is megmérettessék magukat. Millernek nem hiányzott volna sok az üdvösséghez, de 7 századmásodperccel elmaradt a japán idejétől, így a 13. helyről fog indulni.

A Q1 egyik legmelegebb jelenete az volt, amikor Xavier Simeon kicsúszott a kavicságyba, de a pályamunkások segítségével vissza tudott menni a pályára. Rajta kívül Bautista és Kallio hibázott az időmérő edzés első szakaszában.

A top 12 mezőnye tehát így nézett ki a Q1 után: Marquez, Nakagami, Dovizioso, Vinales, Crutchlow, Zarco, Rossi, Petrucci, Pedrosa, Rabat, Iannone és Lorenzo.

16 10 belgium Xavier Simeon Ducati 1'41.369 2.152

Az egész mezőny lágy/lágy gumikkal kezdte a Q2-t, négyen viszont más megoldást választottak.

Crutchlow, Pedrosa és Nakagami közepes első gumival kezdtek, Marquez pedig keménnyel.

A Q2 felénél Marquez előnye másfél tized volt Rossi előtt, az olasz versenyzőt pedig közelről követte Lorenzo és Iannone, a legnagyobb esemény azonban Zarco kicsúszása volt, ami egy potenciális ütközést előzött meg. Lorenzo visszatérve a bokszba nagyon dühösnek tűnt.

A második felvonást Dovizioso és Rabat kezdte, akik a 8., illetve 10. helyen álltak. Dovizioso remek kört ment, azonban 37 ezreddel elmaradt Marquez idejétől.

Ekkor Marquez tudott egy tizedet javítani, tehát 1:38.746-ot futott, a sikeréhes Lorenzo viszont 1:38.680-ra javította a legjobb kört 90 másodperccel az időmérő vége előtt.

Fél perccel a vége előtt Crutchlow csúszott ki, majd Valentino Rossi is hibázott az utolsó körén.

Marquez pedig 10 másodperccel az idő lejárta előtt el tudta kezdeni utolsó körét, azonban nem ment sokra vele, mivel Petruccira érkezett meg nagyon a köre végén, így nem tudott javítani a spanyol, a pole pozíció pedig maradt Lorenzónál. A további sorrend pedig Marquez, Dovizioso, Vinales, Iannone, Petrucci, Rossi, Zarco, Rabat, Crutchlow, Pedrosa, Nakagami.

Ez volt egyébként Lorenzo első poleja a Ducati csapatában.