Lorenzo elárulta, hogyhogy nem tudott két nap alatt visszatérni - ahogy tette azt 2013-ban, Assenben

2013 júniusában Jorge Lorenzo lenyűgözte a világot, amikor 48 órával a műtétét követően az ötödik helyen ért célba a Holland Nagydíjon. A spanyol összehasonlította akkori sérülését a mostanival.

Jorge Lorenzo, Ducati Team injured after crash

Jorge Lorenzo, Ducati Team after crash
Jorge Lorenzo, Ducati Team crash at the start
Jorge Lorenzo, Ducati Team

A legutóbbi Aragóniai Nagydíjon Lorenzo a rajtot követően, az első kanyarban elesett, aminek következtében a jobb nagylábujja kificamodott, illetve a mellett lévő lábujja is megsérült. A Ducati versenyzője akkor azt mondta, nem biztos, hogy 15 napon belül rajthoz állhat Thaiföldön.

A helyzet teljesen más, mint 2013-ban, a Holland GP-n volt - akkor Lorenzo ugyanis a sport történetének egyik legemlékezetesebb hőstettét hajtotta végre.

A csütörtöki FP2 alatt [Assenben ugyanis a versenyhétvége akkor még csütörtöktől szombatig tartott] Lorenzo elesett, és a bal kulcscsontja eltört.

Aznap este a spanyol magángéppel Barcelonába repült, ahova a korai órákban érkezett meg, és egyenesen a klinikára ment, ahol megműtötték - a törött kulcscsontját a helyére tették.

A MotoGP világának legnagyobb meglepetésére péntek délután Lorenzo már visszatért az asseni paddock-ba. Szombat délelőtt aztán részt vett a bemelegítésen - nyolcadik lett - és a versenyt végül az ötödik helyen fejezte be. Csak Rossi, Marquez, Crutchlow és Pedrosa végeztek előtte, vagyis 19 riválisát így is legyőzte. Ezen eredménynek köszönhetően Assenből a bajnoki második helyen távozott - kilenc egységgel a bajnoki éllovas, Pedrosa mögött.

Lorenzo öt évvel ezelőtt másfél nappal a műtétjét követően már pályán volt - vajon a jelenlegi balesete miben különbözik a korábban történtektől?

"Számos különbség van." - mondta a Ducati versenyzője - "Először is: akkor 25 voltam, most 31 vagyok."

"Most nem is volt műtétem, míg anno a kulcscsontomat a helyére tették. Most egy olyan törésem van, ami nem lett rögzítve."

"Aztán ott a pálya kérdése is. Akkor, Assenben fél másodperccel gyorsabban mentem a többieknél, és még sérülten is ötödik lettem."

"Jelenleg sokkal magasabb a szint a sportban, mint korábban volt, hiszen akkor csak négy motornak volt esélye a győzelemre - ez megkönnyítette a helyzetet."

Előző cikk Rossi és Vinales is kíváncsian várja, meddig tarthat ki a Yamaha nagyszerű formája