Lorenzo: Amikor minden balul sül el, hosszú a szezon

Jorge Lorenzo nem tagadja, hogy már várja a MotoGP-szezon végét, idén ugyanis szinte semmi sem jött össze a számára, a japán futamon a 19. helyről rajtolhat.

Jorge Lorenzo, Repsol Honda Team

A spanyol világbajnoknak nagyon nehéz időszak van a háta mögött. Jorge Lorenzo az elmúlt egy évben rengeteget volt sérült, és ez már az előző idényben is rányomta a bélyegét a teljesítményére, és ez idén sincs másként. Lorenzo az előszezonban is sérült volt, majd Assenben csigolyatörést szenvedett, ami miatt menet közben négy futamot is kénytelen volt kihagyni.

Lorenzo ugyan nagyon szenved a Hondával, de a jelek szerint mindenképpen maradni akar, és a Honda is kitart még mellette, ám az is igaz, hogy Johann Zarco megjelenése további nyomást jelenthet Lorenzo vállán. Japánban Lorenzo csak a 19. rajthelyet szerezte meg, természetesen ezzel nem is elégedett.

"A körülmények változtak, és én bajban voltam. Nem éreztem jól magam, és ezért kevesebb kockázatot mertem vállalni. A rajtpozícióm nem jó, a 19. hely nem elég" - jelentette ki Lorenzo. "Le vagyunk maradva, de van pár ötletünk a vasárnapi futamra, hogy fejlődjünk, és előre lépjünk. A célom, hogy jobb helyen érjek célba, mint az előző versenyeken."

Utóbbi vállalása nem túl nagy, tekintve, hogy az elmúlt két versenyen nem tudott pontot szerezni, és csak a mezőny utolsó felében ért célba. Közben azonban a csapat már a 2020-as motor fejlesztésével van elfoglalva, és Lorenzo szerint azon a téren is van bőven dolga a Hondának. "Annak ellenére, hogy Marquez nyeri a címeket, a Hondánál tisztában vannak vele, hogy fejlődniük kell a következő idényre" - jelentette ki Lorenzo.

Lorenzo ennek megfelelően már inkább a jövőre koncentrál. "Amikor ennyi a probléma, a szezon nagyon hosszúnak tűnik. De én egy háromszoros világbajnok vagyok, és azt hiszem, hogy már bizonyítottam is, hogy mire vagyok képes" - mondta Lorenzo, aki a japán futamtól jobb eredményt vár. "Ez lehet a legjobb versenyem a hátralévők közül, ha a pályák karakterét vesszük alapul."

Sean Edwards nézetéből figyelhetjük az eseményeket, ahogy a Porsche 997 GTR Cup volánja mögött küzd az esőben a legendás Nordschleife versenypályán.