MotoGP Katalán Nagydíj

Körrekord kellett a MotoGP Katalán Nagydíján a pole pozícióhoz, Marquez a 12.!

A bajnoki éllovas Francesco Bagnaia kezdheti az élről a MotoGP Katalán Nagydíját, miután az időmérőn Aleix Espargaro pénteki körrekordját megdöntve nyert. Mögüle Espargaro és Miguel Oliveira rajtolnak majd, míg Marc Marquez csak a 12. lett.

Francesco Bagnaia, Ducati Team

A MotoGP Katalán Nagydíjának szabadedzésein többek között Marc Marquez, Fabio Quartararo és Joan Mir sem tudott olyan időt futni, amivel egyből a Q2-be kerülhettek volna, így a Q1-ben kellett túlórázniuk a fennmaradó két helyért a csöpögő esőben.

Az első körökben többen csak bemelegítettek, így Quartararo állt az élre, 1:39.878-as idővel, mögötte Raúl Fernandez állt a másik továbbjutó helyre. A második körben Marquez és Quartararo is javított, azonban ez csak a harmadik és negyedik helyre volt azonban elég, Oliveira és Morbidelli álltak az első helyekre.

A harmadik körében Quartararo csúnyán elmért egy kanyart és eldőlt a kavicságyban, emiatt vissza kellett szaladnia a bokszba, de mindenki ekkor állt ki felkészülni a második rohamra, ahol a francia első körben nem tudott javítani.

Tudott azonban Marquez és Miller, ők vették át a továbbjutó helyeket első körben, de Oliveira egy remek körrel kiszorította az ausztrált, a köridőket pedig 1:39 alá szorította, még Marquezre is három tizedet vert. A későbbiekben őket már nem tudta megverni senki, így többek között Quartararo és Luca Marini is kiestek.

A Q2-nek toronymagas esélyesként futott neki Aleix Espargaro, aki már pénteken megfutotta a barcelonai pálya körrekordját. Ennek megfelelően a Q2 első körei után is ő vezetett, aztán a következő sorozat végén már a harmadik helyen találta magát, Maverick Vinales és Brad Binder előzték meg.

Az utolsó sorozatokat Espargaro kezdte meg elsőként és át is vette a vezetést, de egy lassabb körrel, mint amit tegnap futott, Bagnaia viszont még annál is gyorsabbat ment és a második helyre taszította őt, onnan pedig gyorsan még hátrébb szorult, a Q1-ből érkező Oliveira vette át azt.

A következő körében Bagnaia nem tudott javítani, de mások sem, így maradt az élen a sorrend pillanatnyilag, Jorge Martin az ötödik helyen közben rontott az egyes kanyarban és ki kellett mennie a fűre, bukás nem történt.

A végén Espargarónak volt még egy ígéretes köre, azonban ez végül csak a második helyre volt elég, így végül Bagnaia-Espargaro-Oliveira hármas kezdheti meg az élről a magyar idő szerint 15 órakor induló sprintfutamot. Marc Marquez a 12. helyen zárt.

Driver Info

Helyezés Versenyző # Motor Kör Idő Intervallum km/ó Csúcssebesség
1 Italy F. Bagnaia Francesco Bagnaia Ducati Team 1 Ducati 8 1'38.639   172.519
2 Spain A. Espargaro Aleix Espargaro Aprilia Racing Team 41 Aprilia 7 +0.104 0.104 172.338
3 Portugal M. Oliveira Miguel Oliveira RNF Racing 88 Aprilia 8 +0.109 0.005 172.329

Előző cikk A szombati motorsport program: F1-es időmérő, MotoGP-sprint, F2, F3, IndyCar!
Következő cikk Bagnaia nem bírta a nyomást, hazai győzelem a Katalán Nagydíj sprintfutamán!