11 aug.

Kemény döntés volt Zarco számára a szakítás

, Szerkesztő
2019. aug. 12. 11:17

Johann Zarco távozik a KTM MotoGP csapatából az év végén, a francia nem találta meg a közös hangot a gyári istállóval, de szerinte a döntés így is nagyon nehéz volt. Bizonytalan, hogy hol folytathatja a francia.

A francia motorversenyző már egy év után távozik a KTM-ből, pedig eredetileg szerződése még a jövő évre is érvényes lenne. Johann Zarco a szezon elejétől panaszkodott az osztrákok motorjára, amellyel idén a legjobb eredménye egy 10. helyezés a Katalán Nagydíjon. Pedig a francia még a Yamahával hat dobogót és négy pole-t ünnepelhetett a Tech3 színeiben, ezzel vívta ki a gyári szerződés lehetőségét magának.

Zarco számára a legutóbbi, Osztrák GP is nagy csalódást jelentett, 12. helyen végzett, és hétfőn maga jelentette be, hogy az idény végén távozik a KTM-ből. A közösségi médiában tett bejelentésében kihangsúlyozta, hogy 2019-ben mindent megtesz a KTM sikeréért.

"Hivatalos, 2020-ban nem fogok a KTM gyári csapatánál versenyezni. Nagyon nehéz döntés volt, megkaptam az esélyt, hogy enyém lehet a világ egyik legjobb állása, és én ezt mosollyal az arcomon szeretném megtenni, a dobogókért. Mint profi, 2019-ben továbbra is a legjobbamat akarom nyújtani, és megpróbálni fejleszteni a képességeimet" - írta a közösségi médiában Zarco.

Zarco távozásával nehéz helyzetbe kerülhet, ugyanis csak két hely kiadó jelenleg biztosan, de Jack Miller a Pramacnál, míg Takaaki Nakagami az LCR Hondánál áll hosszabbítás előtt. Ugyanakkor a KTM helyzete sem lesz egyszerű, hogy betöltse Zarco helyét, Dani Pedrosa nem keltett jó benyomást a teszteken. Miguel Oliveira érkezése elképzelhető, annak ellenére, hogy a Tech3 már bejelentette, hogy jövőre a portugállal és a Moto2-ből érkező Brad Binderrel áll rajthoz.

Bár Zarco csapattársa, Pol Espargaro ugyan a legutóbbi futamon nem szerzett pontot, a spanyol így is túlszárnyalja a franciát idén. Espargaro az Osztrák Nagydíj után 61 ponttal áll az egyéni vb-tabellán, és többször végzett az első tízben, addig Zarco összesen 22 pontot gyűjtött, és csak a 17. helyen áll. A francia harmadik szezonját teljesíti a MotoGP-ben, korábban mindkét alkalommal a hatodik helyen végzett.

A Magyar Nagydíj ideje alatt is felkerült néhány érdekes frissítés az autókra, többek között a Ferrari is, mely egy újfajta „bumerángos” megoldással állt elő az SF90-en.

Hivatalos: Zarco az év végén távozik a KTM-től

Marquez: Dovizioso körökön át csak játszott velem