Íme a magyar MotoGP-pálya látványterve! (galéria)

Ma hozták nyilvánosságra, hogy a hajdúnánási MotoGP-pálya tervpályázatát a BORD Építész Stúdió nyerte, ezzel egyidőben pedig megjelentek a látványtervek is az aszfaltcsíkról, amely 2023-tól fog versenyeket rendezni a motorversenyzés királykategóriájában.

MotoGP track, Hajdúnánás, Hungary

Pár héttel ezelőtt vált hivatalossá, hogy Magyarország 2023-tól MotoGP-versenyeket fog rendezni, ennek a helyszíne pedig Hajdúnánás lesz. A tervpályázat nyertesének kilétét pedig ma fedték fel: a BORD Építész Stúdió lett a győztes.

Az ezzel kapcsolatos sajtóközleményben kiemelik, hogy a pályázat egy 500 hektáros területre szólt, a versenypálya nyomvonalát a pályázat szabályozta, a tervezés során pedig a versenyélményt és a biztonságot helyezték a középpontba.

A versenynapokon kívül más, az év minden napján igénybe vehető szolgáltatásokat terveznek a látogatói központba, amelynek része lesz a gokart, a rallycross, a flattrack és a dirttrack is. A versenypálya látványterve alább tekinthető meg.

Vettel egyértelműen válaszolt, amikor arról kérdezték, Hamilton helyére pályázik-e…

6

Látványtervek: BORD Építész Stúdió (Homologue, Ölbey Zoltán)

Marc Marquez a barcelonai pályán hajtotta meg a Honda RC213V-S-t, hogy a MotoGP szezonkezdete előtt felmérje a fizikális állapotát.