Így lehet Fabio Quartararo 2022 MotoGP-világbajnoka a valenciai szezonzárón

A hétvégén rendezik a MotoGP 2022-es szezonzáróját, a Valenciai Nagydíj előtt pedig már csak két pilótának van esélye a világbajnoki cím megszerzésére, és Francesco Bagnaia az egyértelmű favorit.

Fabio Quartararo, Yamaha Factory Racing

Fotót készítette: Gold and Goose / Motorsport Images

Rendkívül közel került az első MotoGP-címéhez Francesco Bagnaia, miután a Maláj Nagydíjon a kilencedik pozícióból rajtolva tudott győzni. Fantasztikus versenyt ment a riválisa, Fabio Quartararo is, aki a 12. helyről a 3. helyig zárkózott fel.

Ezzel együtt virtuálisan már Bagnaia egyik keze ott van a világbajnoki trófeán, ugyanis 23 pontos előnyből várhatja a szezonzáró valenciai futamot, tehát Quartararónak szinte lehetetlen helyzetből kellene fordítania a bajnoki cím megszerzéséhez.

A francia címvédése persze nem lehetetlen, viszont több dolognak is össze kell állnia a végső sikeréhez. Egyrészt Quartararónak győznie kell, másrészt Bagnaia legfeljebb a 14. helyen érhet célba – így Quartararo egy pontos előnnyel lenne ismét bajnok.

Ha Bagnaia már a 13. helyen ér célba, akkor Quartararo hiába nyer, ugyanis pontegyenlőség esetén a több győzelem dönt a cím kilétéről, és a Ducati versenyzőjének 7 győzelme van idén, míg Quartararónak „csak” három.

Alonso: Nem érdekel, mi volt az autó baja, már csak a szezon végét várom...

Előző cikk „Sportszakmailag Valentino Rossi és Marc Marquez is egy szemét!”
Következő cikk Quartararo: ez a helyzet tökéletes ahhoz, hogy „ne érdekeljen a bajnokság”