Hivatalos: Syahrin a Tech 3 Yamahánál folytatja

Megerősítették Hafiz Syahrin helyét a Tech 3 Yamaha MotoGP csapatánál a 2018-as szezonra, miután tesztelt velük Thaiföldön.

Hafizh Syahrin, Monster Yamaha Tech 3

Hafizh Syahrin

A 23 éves versenyző az első maláj MotoGP versenyző lesz Jonas Folger helyén, hiszen a németnek Gilbert-szindrómája miatt kényszerpihenőre kellett menni.

Syahrin 2014 óta versenyez a Moto2-ben, és a legjobb eredményét 2016-ban érte el a kilencedik pozícióval. Támogatói között ott a Petronas által szponzorált Kalex, és tavaly kétszer is a dobogón végzett.

A Tech 3 istállóhoz a második szezon előtti teszten csatlakozott Buriramban, miután az első sepangi tesztre a WSBK-versenyzőt, Yonny Hernandezt ugrasztották.

Syahrin a teszten a 21. pozícióban végzett, 1.756 másodperc lemaradással.

A teljesítménye láttán a Tech 3 csapatfőnöke, Herve Poncharal az elérhető "legjobb megoldásként" jellemezte.

"Nagyszerű munkát végzett, minden nap előrelépett és a végén mindössze 1.7 másodperc lemaradással végzett - miközben tisztában vagyunk vele, hogy messze nem hozta ki a benne rejlő maximális potenciált." - mondta Poncharal MotoGP.com-on.

"Le vagyok nyűgözve! Ráadásul a pályán kívül elképesztően alázatos, szuperkedves."

"Szerintem találtunk egy versenyzőt, aki tökéletesen megfelel annak, amit kerestünk. Jonas Folger késői és balszerencsés kiszállása után ő a lehető legjobb megoldás a számunkra."

Syahrin az utolsó, katari teszten tovább folytatja a körözést a Tech 3 Yamahával, még mielőtt március 18-án debütálna Katarban.

Előző cikk Mire derült fény a MotoGP téli tesztjein?!
Következő cikk Hoppá: A Tech 3 2018 végén szakít a Yamahával