Hivatalos: Marquez nem fog rajthoz állni a holnapi Andalúz Nagydíjon

Marc Marquez visszavonult az Andalúz Nagydíjon való szerepléstől, miután még nem érzi magát versenyképesnek a múltheti súlyos bukása, és kartörése után.

Marc Marquez, Repsol Honda Team

A címvédő világbajnok, Marc Marquez nagyot esett a MotoGP 2020-as szezonjának első futamán, a jerezi Spanyol Nagydíjon, ami során eltörte a jobb felkarját. Kedden Barcelonában műtötték meg a hatszoros világbajnokot.

Karját titánlemezekkel, és csavarokkal rögzítették, és mindenki meglepetésére csütörtökön már a pályán volt, ahol a pályaorvosok is egészségesnek ítélték.

A Hondával megegyeztek, hogy pénteken még nem fog motorra ülni, és a ma reggeli harmadik szabadedzésen ült ismét motorra, mindössze 3 nappal a műtéte után. Marquez 18 kört teljesített, és csak 1.2 másodperccel volt elmaradva Maverick Vinales idejétől, a 19. helyet szerezte meg magának.

Fotó készítője: Gold and Goose / Motorsport Images

A negyedik szabadedzésen ismét pályán volt, de a Q1-ben csak egy kört tett meg, majd ki is szállt.

A Honda megerősítette, hogy Marquez nem vesz részt a holnapi futamon, ami azt jelenti, hogy a spanyol pilóta MotoGP karrierje során először fog kihagyni egy futamot. „Nem fogunk még több kockázatot vállalni" - nyilatkozta a Honda csapatfőnöke, Alberto Puig.

Puig úgy nyilatkozott csütörtökön, hogy az első dolog, amit meg kell néznie Marqueznek szombaton, hogy bírná-e a teljes versenytávot, és ha nem, akkor maradéktalanul tájékoztassa erről őket.

Amennyiben Quartararo holnap is nyer, Marquez hátránya már 50 pont lesz a 2020-as szezonban.

Erre nagyon jó esélye lesz, miután ismét megszerezte a pole-pozíciót Jerezben.