MotoGP Holland Nagydíj

Hivatalos: Marquez a Holland TT-n sem áll rajthoz!

Marc Marquez hivatalosan is megerősítette, hogy ki fogja ülni a MotoGP 2023-as Holland GP-jét Assenben, miután a sérülései miatt megvonták tőle a rajtengedélyt.

Marc Marquez, Repsol Honda Team

A szörnyű sachsenringi hétvégéjén Marc Marquez ötször bukott, köztük háromszor az időmérőn, majd ötödjére még a verseny előtti bemelegítésen is, amiben eltörte a hüvelykujját. A spanyol versenyző végül nem állt rajthoz Németországban.

Alig egy héttel később Marquez már megint motoron volt, de ebben nem volt sok köszönet: az asseni szombati sprinten karrierjének egyik legrosszabb eredményét érte el, és karrierje mélypontjának nevezte a napot.

Marquez a hüvelyujján felül boka és borda sérüléssel motorozott eddig Hollandiában, és a vasárnapi verseny előtt a MotoGP orvosai hivatalosan is alkalmatlanná minősítették az egészségügyi állapota miatt a rajthoz álláshoz.

A HRC rövid közleménye szerint a MotoGP orvosai szerint Marquez sérüléseinek állapota tovább romlott a holland versenyhétvége alatt, így az egészségét figyelembe véve nem engedélyezték a versenyzését.

Marquez úgy tervezte, hogy sérülten is, és viszonylag lassan motorozva vasárnap is rajthoz áll, mivel minél több adatot szeretett volna gyűjteni a csapatának az RC213V problémáinak megértéséhez, hiszen elmondása szerint fél másodperccel lassabb körök mellett is ugyanazok a problémák lépnek fel náluk.

Marquez idén eddig csak 3 vasárnapi Grand Prix-n állt rajthoz, de egyiken sem ért célba. A szezonnyitó Portugál GP-n még a pole-pozíciót is megszerezte, de ezután összeütközött Miguel Oliveriával, amiben annyira megsérült a keze, hogy ismét műteni kellett.

A MotoGP Holland Nagydíja magyar idő szerint délután 14:00-kor veszi kezdetét, ahol a gyári Honda színeiben csak Iker Lecuona áll rajthoz, aki eleve beugrósként van ott Assenben a szintén sérült Joan Mir helyén.

Marquez helyzetén nem javított, hogy az időmérőn letarolta Enea Bastianinit is.

Előző cikk Marquez: ez karrierem legmélyebb pontja
Következő cikk Bagnaia nyert Bezzecchi előtt, a 3. helyről büntetés döntött a MotoGP-ben