268 nap

Hivatalos: Bautista helyettesíti Lorenzót Ausztráliában

2018. okt. 21. 8:13

Hivatalosan is megerősítették, hogy Alvaro Bautista ülhet fel a sérült Jorge Lorenzo motorjára a soron következő nagydíjon Phillip Islanden.

Lorenzo nagyot esett Thaiföldön, aminek következtében kihagyta a versenyt Buriramban, majd Motegiben sem állt rajthoz, miután teljesített egy kört és pénteken felmérte, milyen állapotban van. Mindkét alkalommal „magára maradt” Dovizioso, azaz egy motorral ment a Ducati, ezzel pedig hátrányba került a csapatkiírásban a Hondával szemben.

Lorenzo pesszimista volt az esélyeit illetően, azzal kapcsolatban, hogy vállalni tudja-e az indulást Phillip Islanden, ezért a Ducati úgy döntött, Bautista kap lehetőséget a gyári gépen. Bautista Angel Nieto csapatával szerepel idén, de év végén távozik a MotoGP-ből: 2010 óta a mezőny tagja a MotoGP-ben, az utóbbi két évben Ducatin ült.

Azt is megerősítették, hogy Mike Jones kapja Bautista motorját Ausztráliában, így második alkalommal körözhet hazai közönség előtt. A 24 éves ausztrál két éve is beugrós volt, akkor Hector Barberát helyettesítette, pontot szerzett hazai pályán. Jones 2015-ben megnyerte az ausztrál Superbike bajnokságot.

Marquez örül neki, hogy az első adandó alkalommal bajnok lett - Crutchlow és Rins is ünnepelnek

Dovizioso: Marquez "valami különlegeset" tett Motegiben