Hazai győztes a MotoGP Portugál Nagydíján, konstruktőri bajnok a Ducati!

Miguel Oliveira tudott győzedelmeskedni a szezonzáró Portugál Nagydíjon, míg a Suzukik gyenge teljesítménye miatt a 2020-as év konstruktőri bajnoka a Ducati lett.

Miguel Oliveira, Red Bull KTM Tech 3

A portugáliai Portimaóban zárult a MotoGP 2020-as szezonja. A szombati időmérőn a hazai versenyző Miguel Oliveira szerezte meg a pole-pozíciót, ami MotoGP-s pályafutásának első rajtelsősége volt, az első sorból pedig még Morbidelli és Miller indult.

A második sorból a Crutchlow, Quartararo, Bradl hármas indult, míg a két Suzuki-versenyző nem lehetett elégedett: Rins a 10., a világbajnoki címét már Valenciában bebiztosító Mir pedig 20. volt a rajtrácson, Dovizioso a 12., Alex Marquez a 16., Rossi a 17. pozícióból várta az idei utolsó futam rajtját.

Oliveira elöl tudott maradni a rajtnál, mögötte pedig Morbidelli, Miller, Crutchlow, Bradl, Pol Espargaro, Rins és Quartararo következett, míg Mir egészen a 12. helyig jött fel az első körökben.

Az újdonsült világbajnok azonban nem sokkal később már újra a 20. helyen haladt, miután hozzáért Zarco motorjához, így elölről kezdhette a felzárkózást a spanyol pilóta. Bagnaia pedig meglehetősen korán feladni kényszerült a versenyt.

Oliveira el tudott nyúlni az üldözőitől, és 10 körrel a verseny vége előtt Oliveira, Morbidelli, Miller, Pol Espargaro, Crutchlow, Zarco, Bradl, Dovizioso volt az élmezőny sorrendje. Mirnek pedig vélhetően megsérült a motorja a verseny elején történt incidensben, és ő is feladta a versenyt, Rins eközben a 12. helyen haladt.

Quartararo egyre hátrébb esett, Oliveira pedig győzni tudott hazai pályán. Miller az utolsó körben előzte meg Morbidellit, így a második helyen végzett.

A végeredmény: Oliveira nyert Miller, Morbidelli, Pol Espargaro és Nakagami előtt, a további sorrend pedig Dovizioso, Bradl, Aleix Espargaro, Alex Marquez, Zarco, Vinales, Rossi, Crutchlow, Quartararo, Rins, Petrucci, Rabat, Kallio volt.

A Suzuki gyengélkedésének köszönhetően a 2020-as év konstruktőri győztese a Ducati lett, a világbajnoki második helyezés pedig Franco Morbidellihez vándorolt.