MotoGP: Kettős Repsol-győzelem Aragóniában, Rossi törött lábbal ötödik

Két Yamahát és egy Ducatit láthattunk az Aragón Nagydíj rajtrácsának első sorában, közülük a legnagyobb szenzáció kétségkívül a törött lábbal versenyző Valentino Rossi volt. A két vb-éllovas csak az 5. és a 7. helyről indult.

Marc Marquez, Repsol Honda Team

MotoGP 2017

A 2017-es FIM MotoGP világbajnokság újfent egy rendkívül izgalmas szezonnak ígérkezik, amellyel kapcsolatban a megszokottak szerint minden fontosabb információról beszámolunk nektek.

Maverick Viñales, Yamaha Factory Racing
Valentino Rossi, Yamaha Factory Racing
Jorge Lorenzo, Ducati Team
Cal Crutchlow, Team LCR Honda, Jack Miller, Estrella Galicia 0,0 Marc VDS
Pol Espargaro, Red Bull KTM Factory Racing
Polesitter Maverick Viñales, Yamaha Factory Racing, second place Jorge Lorenzo, Ducati Team, third place Valentino Rossi, Yamaha Factory Racing

A két Yamaha fantasztikus teljesítményt nyújtott tegnap az időmérőn Aragóniában, és bár közülük Maverick Viñales szerezte meg a pole-pozíciót, őt is és mindenki mást is elhomályosított a törött lábbal versenyző Valentino Rossi, aki a körülményekhez képest egy csodaszámba menő harmadik rajthelyet szerzett. Közülük Jorge Lorenzo tudott beférkőzni a második helyre.

A két holtversenyes vb-éllovas, Marc Márquez és Andrea Dovizioso kvalifikációja nem sikerült jól, ugyanis Márquez bukott, így nem volt esélye körideje megjavítására, és csak ötödik lett, míg Dovi nála is gyengébb teljesítményt nyújtott, az olasz egészen egyszerűen nem volt elég gyors, így csak a hetedik helyről vághatott neki a futamnak a Ciudad del Motor de Aragónban.

A rajtot Jorge Lorenzo kapta el a legjobban, a puhább gumikon lévő ducatis valósággal kilőtt a lámpák kialvása után. Mögé a két Yamaha sorolt be, miután a sérült lábbal gyengén rajtoló Rossi is összeszedte magát. Rossi nem csak összeszedte magát és nem csak megelégedett a harmadik hellyel, hanem néhány kanyarral később meg is előzte csapattársát, Viñalest. A spanyol később még jobban visszaesett, ugyanis egy hiba után Dovizioso és Márquez is elment mellette.

Lorenzo az első körökben még vezetett, de Rossiék folyamatosan zárkóztak fel mögé - ami előny volt az első körökben (a puhább hátsó gumi), az úgy lett egyre inkább zavaró tényező. Az első körök után négyesélyesre szűkült a verseny, ugyanis Viñales egyre jobban szakadt le a Lorenzo-Rossi-Dovizioso-Márquez kvartett mögött. A Lorenzo mögött jövők úgy tűnt, tökéletesen meg vannak elégedve azzal, hogy a ducatis spanyol vezet, így hagyták őt menni az élen.

Az első négyes között jó néhány körre megmerevedtek az erőviszonyok, ugyanis úgy tűnt, senki nem tud igazán komoly előnyre szert tenni a másikhoz képest, így inkább nem is vállalkoztak előzéssel. Emellett persze az is benne volt a játékban, hogy mindenki spórolni szeretett volna a maga gumijaival. Komolyabb változás következett be ebben a négyesben akkor, amikor Márquez egyszer szélesen vette azt a kanyart, amely végén tegnap az időmérőn bukott, és bár állva maradt, visszakerült a boly legvégére.

Márquez eszeveszett manőverekkel próbált visszakapaszkodni, így a paddockban is többen a fejüket fogták, amikor visszaelőzte a vele azonos pontszámmal álló Doviziosót. 10 körrel a vége előtt Rossi fáradni látszott sérült lábával, ugyanis ekkor már csak harmadik volt a spanyol duó, Lorenzo és Márquez mögött. Nagyot zárkózott az utolsó körökben Dani Pedrosa, aki nyolc körrel a vége előtt meg tudta előzni előbb Doviziosót, majd nem sokkal később Rossit is, eközben az élen Lorenzo és Márquez egyre jobban elléptek üldözőiktől.

Az utolsó körökben Márquez vette át az irányítást, és egyre nagyobb előnyre tett szert Lorenzóval szemben, mögöttük pedig már kényelmes előnnyel Pedrosa jött a harmadik helyen. A legnagyobb csata mögöttük kezdett kialakulni a verseny végére Rossi, Viñales, Dovizioso, Álvaro Bautista és Aleix Espargaró között, nem egyszer tumultuózus jeleneteket láthattunk.

A verseny végére Pedrosa Lorenzót is maga mögé utasította, így nem egészen három körrel a vége előtt kettős Repsol-győzelem körvonalazódott. A hajrában már nem történt változás, így Márquez nyert Pedrosa előtt, Lorenzo pedig egy a szezonjához képest szokatlanul erős teljesítmény után még szintén felállhatott a dobogóra. Mögöttük a két yamahás jött, Viñales a végén meg tudta előzni a valószínűleg elfáradó Rossit. Aleix Espargaró hatodik lett, és csak mögötte jött a hétvégét még holtversenyes vb-éllovasként kezdő Andrea Dovizioso.

Márquez győzelmével visszavette a vezetést a vb-összetettben, immár pontelőnnyel, nem csak holtversenyben áll az élen.