Franco Morbidellinek ki kell hagynia a Holland GP-t

A Petronas SRT Yamaha olasz MotoGP pilótájának, Franco Morbidellinek ki kell hagynia a most hétvégi asseni Holland Nagydíjat, miután térdsérülést szenvedett edzés közben.

A háromszoros futamgyőztes Franco Morbidelli nem tud rajthoz állni az asseni TT-n, miután a korábban szerzett térdsérülései kiújultak edzés közben. Az olasz versenyző térde Barcelonában ugrott ki a helyéről először, amikor motorcserét gyakorolt.

Most kedden azonban edzés közben rásérült az eddig is érzékeny térdére, így nem állhat rajthoz a szezon 9. futamán. A Petronas SRT közleménye szerint még vizsgálják a műtét szükségességét, és tájékoztatók szerint egyelőre csak a most hétvégi versenyt kell kihagynia.

Arról sincs egyelőre hivatalos információ, hogy ki helyettesítheti majd Morbidellit, bár erre a legnagyobb eséllyel a tavaly visszavonuló Cal Crutchlow pályázik, aki azóta a Yamaha tesztpilótájaként dolgozik.

A 2020-as szezonban második helyen végző Morbidelli az idei szezonra sem kapott gyári támogatást, továbbra is a Yamaha 2019-es motorjával versenyez, és a szezonja messze nem alakult eddig annyira fényesen:

A bajnoki pontversenyben csak a 11. helyet foglalja el, legutóbb a Sachsenringen Maverick Vinaleshez hasonlóan ő is látványosan szenvedett, és csak az utolsó előtti helyen végzett. Az idei legjobb eredménye a jerezi 3. helye volt, ahol Fabio Quartararo arm-pump problémája miatt állhatott fel a dobogó legalsó fokára.

Quartararo: a harmadik hely „aranyat ér” a hétvégi szenvedés után