Marquez nyert Le Mans-ban Dovizioso előtt, Rossi 5. lett

A Francia Nagydíj a regnáló bajnok, Marc Marquez sikerével zárult, rajta kívül Andrea Dovizioso és Danilo Petrucci állhatott fel a dobogóra, míg Valentino Rossi az 5. helyen végzett.

Marc Marquez, Repsol Honda Team

A Le Mans-i versenyt a Marc Marquez, Danilo Petrucci, Jack Miller hármas kezdhette meg az élről, a sport legendája, Valentino Rossi pedig az 5. rajtkockába kvalifikálta magát. A Francia Nagydíj rögtön egy érdekes incidenssel indult, hiszen a felvezető körön Mir és Abraham is kicsúszott. Végül mindketten részt tudtak venni a versenyen, viszont Abrahamot diszkvalifikálták.

A rajtot Petrucci remekül kapta el, esélye is volt arra, hogy megelőzze Marquezt, azonban a spanyol elöl tudott maradni. Az első körökben folyamatosan cserélődött a sorrend, majd Marquez és Miller elnyúlt a többiektől, Miller pedig egy kiváló manőverrel megelőzte Marquezt. Az élmezőny további sorrendje ekkor Dovizioso, Rossi, Petrucci, Espargaro volt.

A 3. helyért ekkor komoly csata zajlott, a vonathoz sokan csatlakoztak, Marquez pedig eközben visszavette a vezetést Millertől, közvetlenül mögéjük pedig megérkezett Dovizioso és Rossi is. 20 körrel a leintés előtt csúnya ütközésnek lehettünk szemtanúi, de szerencsére Vinales és Bagnaia sem sérült bele az esésbe.

A futam felénél kissé leült a verseny, megnőttek a távolságok a versenyzők között. Az élen Marquez 1,6 másodperces előnyt épített ki, majd Miller, Dovizioso, Petrucci, Rossi és Espargaro következett. A további akcióról Dovizioso gondoskodott, aki megelőzte Millert, majd Marquez nyomába eredt.

9 körrel a leintés előtt Nakagami is kiesett, míg Petrucci megelőzte Millert, így feljött a harmadik pozícióba. Dovizioso nem tudott elnyúlni a Petrucci, Miller párostól, Marquez viszont egyre nagyobb előnnyel vezetett.

Dovizioso és Petrucci parázs csatát vívott egymással, Petrucci bevetődése bátor volt ugyan, de sikert nem ért el vele az olasz. Az utolsó körökben már nem változott az állás, így Marquez Dovizioso és Petrucci előtt megnyerte a Francia Nagydíjat. Rajtuk kívül Miller, Rossi, Pol Espargaro, Morbidelli, Quartararo, Crutchlow és Rins fért be a top-10-be. Marquez mai győzelme a Honda 300. győzelme volt a MotoGP-ben/500 cc-ben.