Folytatódik az őrült szezon: újabb győztes a MotoGP-ben!

A sokáig vezető Francesco Bagnaia bukása után Maverick Vinales győzelmével zárult a Misanóban megrendezett Emilia Romagna Nagydíj! A számos bukással tarkított verseny dobogójára a spanyol versenyző mellett Joan Mir és Pol Espargaro fért fel. A világbajnokság állása továbbra is elképesztően szoros.

Maverick Vinales, Yamaha Factory Racing

A második misanói versenyen, az Emilia Romagna Nagydíjon az első versenyhez hasonlóan Maverick Viñales rajtolhatott az élről. A spanyol mellől Jack Miller és Fabio Quartararo várhatta a lámpák kialvását. A második sort Pol Espargaro, Francesco Bagnaia és Brad Binder foglalta el, őket Valentino Rossi követte és a múlt heti győztes Franco Morbidelli követte.

A rajtot Jack Miller kapta el a legjobban, Vinales azonban néhány kanyar után visszavette a vezetést. A rajt nagy vesztese a múlt hétvégi győztes, Franco Morbidelli volt, aki Aleix Espergaróval való összeakadása miatt a mezőny végére esett.

Az első kör után a sorrend sorrend Vinales, Bagnaia, Miller, Binder és Quartararo volt.

Valentino Rossi már a második kör elején bukott! Rossi zavartalanul haladt, amikor a befordulásnál elvesztette motorja elejét. Az olasz legenda ugyan újraindította a Yamahát, esése után azonban a mezőny végére esett vissza. Néhány kanyarral később a káosz tovább fokozódott, amikor az élmezőnyben motorozó Brad Binder is elesett. A KTM versenyzője folytatni tudta a versenyt.

24 körrel a verseny vége előtt Vinales, Bagnaia, Espargaro, Quartararo, Miller és Petrucci volt a sorrend.

Brad Binder néhány kör alatt másodjára is elesett, ezúttal azonban végleg befejeződött számára a verseny.

Valentino Rossi, Yamaha Factory Racing

Fotó készítője: Gold and Goose / Motorsport Images

A verseny előtti bemelegítést megnyerő Alex Marquez a verseny is jól kezdte, a Repsol Honda versenyzője ugyanis a 17. rajtpozícióból egészen a 9. helyig jött fel.

A 27 körös verseny 6. körében Francesco Bagnaia megelőzte az addig vezető Maverick Vinalest, majd némi előnyt is ki tudott építeni. Marquez eközben újabb előzést mutatott be, aminek köszönhetően már a 8. helyen találta magát.

19 körrel a verseny vége előtt a jól induló Jack Miller műszaki hiba miatt a verseny feladására kényszerült. Az élen eközben megmerevedtek a frontvonalak, továbbra is Bagnaia vezette a mezőnyt Vinales és Espargaro előtt.

A verseny féltávjához közeledve Tito Rabat folytatta az eleső versenyzők sorát. 13 kör után a mezőny továbbra is Bagnaia, Vinales, Espargaro, Quartararo, Mir sorrendben haladt. Bagnaia előnye 1,3 másodperc volt Vinales előtt, az élmezőny tagjai kiegyensúlyozott távolságról követték egymást.

A verseny ezekben a körökben nyugodt mederben haladt. A második helyen álló Vinales előnye csaknem három másodpercre nőtt a harmadik helyezett Espargaro előtt. A verseny 16. körében a 16. helyen motorozó Valentino Rossi a bokszutcába hajtott, feladta a futamot.

9 körrel a 27 körös verseny vége előtt Vinales némileg közelebb került az élen autótó Bagnaiához. A mögöttük egyre élesebbé vált a dobogóért folytatott harc: a Pol Espargaro mögött motorozó Fabio Quartararo támadó pozícióba került.

A 21. körben az addig vezető Francesco Bagnaia is bukik! Az olasz versenyző a hatos kanyar bejáratánál elvesztette a motor elejét, így a vezető pozíció Maverick Vinales ölébe hullott. A spanyol versenyző magabiztos előnnyel vezetett Espargaro és Quartararo előtt.

Francesco Bagnaia, Pramac Racing

5 körrel a verseny vége előtt Quartararo egyre agresszívabban kezdte el támadni Espargaro KTM-jét, akinek lágy hátsó gumijai háthatóan kopni kezdtek. A duót a negyedik helyen haladó Mir is utolérte.

4 körrel a vége előtt Vinales előnye 4,5 másodpercre nőtt, majd a 25. körben a Szuzukival motorozó Mir megelőzte a 3. helyen autózó Fabio Quartararót.

A verseny utolsó előtti körében először Joan Mir, majd Fabio Quartararo is megelőzte Espargarót. A középmezőnyben haladó Iker Lecuona esésének köszönhetően a versenyben maradók száma 13-ra csökkent.

Az utolsó kör elején a pályát többször kiszélesítő Quartararo hosszú körös büntetést kapott, amit a versenyző nem töltött le a pályán.

A 27 körös verseny Maverick Vinales győzelmével zárult, mögötte Joan Mir és Pol Espargaro ért célba. A további sorrend: Quartararo, Oliveira, Nakagami, Marquez, Dovizioso, Morbidelli, Petrucci.

A világbajnokság állása továbbra is valószerűtlenül szoros: Dovizioso 1 ponttal vezet Vinales és Quartararo előtt, míg a 4. helyezett Mir hátránya is mindössze 4 pont.