Fernandez mindent megtett, de Gardner a Moto2 2021-es világbajnoka!

Ahogyan arra szüksége volt, Raul Fernandez megszerezte az idei 8. futamgyőzelmét a Moto2 valenciai fordulóján, azonban bajnokká csapattársát, Remy Gardnert avatták.

Remy Gardner, Red Bull KTM Ajo

Raul Fernandeznek az 5. helyről rajtolva meg kellett szereznie a futamgyőzelmet ahhoz, hogy életben tartsa a bajnoki esélyeit, míg Remy Gardnernek csak az első 13-ban kellett végeznie ahhoz, hogy megőrizze a 23 pontos vezetését.

A rajtot követően az élről induló Simone Corsi megtartotta a vezetést, míg Raul Fernandez remekül rajtolt, és feljött a második helyre, a bajnoki éllovas Remy Gardner pedig sikeresen megúszta a mögötte kialakult káoszt, még ha vissza is esett a veszélyzónába tartozó 15. helyre:

Marco Bezzecchi, Xavi Vierge és Lorenzo Baldassarri ütköztek össze, a pályán pedig hosszú olajcsíkot hagytak, ami miatt piros zászlóval meg kellett szakítani a versenyt, amit a takarítás hossza miatt 26 körösről 15 körösre rövidítettek.

A második rajt előtt azonban jött a dráma Corsi számára: hiába szerezte meg 9, a Moto2-ben eltöltött szezon után az első pole-pozícióját, ki kellett állnia a versenyből a felvezető kör után egy technikai hiba miatt.

Az újraindítást követően úgy tűnt, hogy Raul Fernandez mindent megtett a világbajnoki címének érdekében, miután megelőzte Augosto Fernandezt, akitől azonban nem tudott ellépni, és nem tudta kivédekezni Fabio di Giannantonio támadását sem, aki az élre állt.

Fernandez azonban négy körrel a verseny vége előtt sikeresen megelőzte di Giannantoniót, így már csak Gernderen múlt, hogy meg tudja-e védeni az előnyét. A második rajtot jól kihasználva, Thomas Lüthi visszaesése és Sam Lowes előretörése után Gardner bebetonozta magát a 10. helyre.

Fernandez azonban végül hiába szerezte meg újoncként az idei 8. futamgyőzelmét a Moto2-ben, a bajnok Remy Gardner lett. Fernandez mögött a második helyen di Giannantonio, a harmadikon Augosto Fernandez végzett.

Előző cikk Egyetlen Repsol Honda sem áll rajthoz a 2021-es MotoGP szezon utolsó futamán
Következő cikk Ducati-dobogóval zárult a szezonzáró, Rossi elbúcsúzott a MotoGP-től!