Fabio Quartararo: “Még nem állok készen arra hogy világbajnok legyek a MotoGP-ben"

A legjobb volt a sepangi tesztek során, a yamahás ennek ellenére nem gondolja magát világbajnoki esélyesnek. Pedig 2019-ben hétszer állhatott a dobogóra, és két esetben majdnem futamot is nyert, 2021-ben pedig Valentino Rossi helyére ül át.

Fabio Quartararo, Petronas Yamaha SRT

A Petronas SRT francia versenyzője, Fabio Quartararo még nem hisz a világbajnoki címben annak ellenére, hogy kiemelkedő szezont produkált debütáló évében. Quartararo hét dobogós helyezést ért el a B-specifikációjú (azaz közel gyári) Yamahán, melyből kettőt Marc Marquez ellen vívott meg és vesztett el (Misano és Thaiföld), így messze ő volt a legjobb újonc a bajnoki összetettben.

Idén gyári beállítású Yamahával versenyzik, mielőtt 2021-ben a gyári Yamahához lép fel, Valentino Rossi helyére. A franciát sok szakértő és versenyző - így Marquez is - a vb-esélyesek közé sorolja.
A sepangi tesztek előtt egy nappal adott interjújában Quartararo elismerte, hogy még nem esélyes a világbajnokságra.

“Tavaly elképesztő évet teljesítettem újoncként, és sok versenyzőtől sokat tanultam. Csakhogy ez az év is kell még (a tapasztalatszerzés reményében - a szerk.), hogy harcolhassunk. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy kész vagyok a világbajnoki címre, mert még nem, de Katartól kezdve az élbolyban harcolhatunk.

Tavaly ilyenkor a tizenhatodik helyen álltam a tesztek során, és azt gondolom, most magasabbról indulunk. Több tapasztalatom van, így nem akarok beleesni ugyanazokba a hibákba, mint ahogyan azt tavaly tettem.

Fotó készítője: Gold and Goose / Motorsport Images

Nem gondolnám azt, hogy legalább második leszek, de az biztos, hogy a jó helyekért csatázhatunk. Saját célom pedig az, hogy minél többször kerüljek a dobogó közelébe, vagy akár harcoljunk a futamgyőzelemért.”

Az idei évre előretekintve Quartararo célja az, hogy többet koncentráljon a versenytempójára, mint a sebességre, mivel elismerte, tavaly szenvedett a hosszabb etapokon. A sepangi teszt mindhárom napját a francia zárta az élen, a leggyorsabb idejét pénteken érte el a 2019-es Yamahával, mielőtt kipróbálta az idei gépet is.

Ennek ellenére Quartararo nem érezte magát jól az idei motoron. A francia összesen 13-szor indult tavaly az első sorból, melyből hat alkalommal az első rajtkockát foglalhatta el. Azonban egyszer sem tudta ezeket a poleokat győzelemre váltani. A teszt után Quartararo a következőket mondta:

“Őszintén, a céljaim kicsit megváltoztak. Nem akarok mindenáron első lenni a szabadedzéseken, hanem többet akarok dolgozni a versenytempómon. Rendben, ezen a héten ugyan első voltam, de dolgozni kell a tempónkon, mivel ez az a terület, ahol szenvedünk. Tudjuk, hogy egy körön gyorsak vagyunk, de javulnunk kell.”

Kimi Räikkönen és az Alfa Romeo pályára vitték a 2020-as évre tervezett, Ferrari motorral hajtott C39-es névre keresztelt autót Fioranóban.