Ezért hitte azt Espargaró egy körrel hamarabb, hogy véget ért a Katalán Nagydíj

Az Aprilia versenyzője, Aleix Espargaró elárulta, hogy miért hitte azt egy körrel hamarabb a kockás zászló meglengetése előtt, hogy véget ért a MotoGP barcelonai Katalán Nagydíja.

Aleix Espargaró error Catalunya

A pole-pozícióból rajtoló Aleix Espargaró a második helyen motorozott a futamgyőzelmet meg is szerző Fabio Quartararo mögött, azonban támadás helyett a védekezésre kellett koncentrálnia, hogy maga mögött tudja tartani a Pramac Ducati versenyzőjét, Jorge Martínt.

Espargaró viszont óriási meglepetésre a futam vége előtt egy körrel elvette a gázt, ugyanis azt hitte, hogy már véget ért a verseny, amivel a második helyről az ötödikre csúszott vissza.

A spanyol versenyző a futam után elárulta, hogy a saját feledékenysége, a barcelonai pálya egyedi körjelző rendszere, és a pit boardjának elhelyezése mind közrejátszott a hibájában.

A barcelonai pályán a célegyenes végén található tornyon ugyanis egyedi módon nem az egyes szám, hanem a 0 jelzi az utolsó kör kezdetét, és mivel a pit boardja rossz helyen volt, Espargaró arra támaszkodva tartotta észben a hátralévő körök számát.

„Csak bocsánatot tudok kérni, mert egy ilyen nem elfogadható ebben a kategóriában” – nyilatkozta többek között az Autosportnak Espargaro, akinek így a bajnoki pontversenyben 13 pontosról 22 pontosra nőtt a hátránya Quartararóhoz képest.

„A pit boardom túl közel volt az első kanyarhoz, a féktáv előtt nem volt időm leolvasni a távolságot Martínhoz képest és a hátralévő körök számát is. A limiten motoroztam, szóval a pit boardról csak a különbséget néztem meg, és a tornyon követtem, a körök számát, ahol azt láttam, hogy ’L1’. Így már csak egy kört tette meg, elvettem a gázt, amikor eszembe jutott, hogy Barcelonában L1, hanem L0 jelzi az utolsó kört.”

„Ahhoz nem volt meg ma a tempóm, hogy legyőzzem Fabiót, de ha a bajnokságban előtte akarok végezni, akkor nem hibázhatok így, mert önhibából eldobtam 9 pontot. Sajnálom.”

Előző cikk MotoGP: Elképesztő Aleix Espargaro-baki és domináns Quartararo-győzelem a Katalán Nagydíjon!
Következő cikk Miller a KTM-nél köthet ki – így alakulhat át a MotoGP mezőnye 2023-ra