Espargaro: nyernem kell Ausztráliában, ha világbajnok akarok lenni

Az Aprilia versenyzője, Aleix Espargaro kijelentette, hogy csak akkor lesz esélye 2022-ben a MotoGP világbajnoki címére, ha a most hétvégi Ausztrál GP-t megnyeri.

Aleix Espargaro, Aprilia Racing Team

Espargaro jelenleg 20 pontra van a világbajnoki éllovas Fabio Quartararótól, de miközben Pecco Bagnaia sorozatban 4 futamgyőzelemmel és két további dobogós helyezéssel tette ismét esélyessé magát, Espargaro az Argentin GP óta nem nyert, és eddig nem jött ki a lépés neki az ázsiai futamokon sem.

A pénteki szabadedzéseket a 7. helyen zárta az Aprilia versenyzője, pont Quartararo és Bagnaia közé ékelődve, a saját esélyeivel kapcsolatban pedig igen egyértelműen fogalmazott.

„Nyernem kell, mert bár 20 pont nem tűnik annyira soknak, a valóságban Fabio és Pecco ellen rengetegnek számít” – nyilatkozta többek között az Autosportnak. „Győznöm kell, ha továbbra is harcolni szeretnék ezért a címért.”

Miközben Espargaro vállán még mindig nincs akkora nyomás, Bagnaia elismerte, hogy csak akkor fogja tudni legyőzni Quartararót az Ausztrál GP-n, ha „kockáztatni fog”.

„Meg kell próbálnom nem gondolni a bajnoki címre. A bajnokság alakulását figyelembe kell majd vennem, de itt az ideje a támadásnak.”

Előző cikk Hihetetlen: kenguru ment a pályára a MotoGP ausztrál szabadedzésén! (videó)
Következő cikk MotoGP: Martin a pole-ban, Marc Marquez a 2. az ausztrál időmérőn!