Egykori kulcsembere szerint Rossi túltolta a MotoGP-ben

Jeremy Burgess éveken át dolgozott együtt Valentino Rossival, az egykori csapatfőnök szerint az olasz vélhetően túl sokáig maradt a MotoGP-ben, és már nem képes hozni a korábbi teljesítményt.

Valentino Rossi, Yamaha Factory Racing

Gold and Goose / Motorsport Images

Valentino Rossi a MotoGP mezőnyének legidősebb, legtapasztaltabb, és legsikeresebb tagja, ám az is tény, hogy az utóbbi időben már elkerülik a győzelmek. A hétszeres világbajnok olasz fejére legutóbb 2010-ben került korona, futamot pedig 2017 közepe óta nem tudott nyerni. Rossinak idén már több kiesése volt, mint dobogós helyezése, legutóbb, Japánban is bukott.

Az olasznak 2020 végégi van szerződése a Yamahával, ám egykori segítője szerint lehet, hogy már így is túl sokáig maradt a királykategóriában. Jeremy Burgess 2000 és 2013 között igazgatta Rossi csapatának munkáját, az ausztrál mérnök Rossi mind a hét vb-címéből kivette a részét. 2014-ben váltak el az útjaik, amikor Rossi úgy döntött, hogy változtat a környezetén, ekkor került Silvano Galbusera kezébe Rossi csapatának az irányítása, Galbusera a hírek szerint a szezon végén távozik majd.

Rossi ebben az évben ugyanis már csak a hetedik helyen áll az összetettben, ráadásul két márkatársa is előzi, Maverick Vinales mellett Fabio Quartararo is előtte áll már a rangsorban. Az olasz a hétvégén az ausztráliai Phillip Islanden bizonyíthat, a futam honlapjának nyilatkozva jelentette ki Burgess, hogy lehet, hogy Rossinak már nincs helye a legjobbak között.

"Talán egy kicsit túlhúzta a jelenlétét a MotoGP-ben. A meggondolandó, és számomra a legszomorúbb, hogy nagyjából ott végez a futamon, ahol a kvalifikáción is. Soha nem aggódtunk, ha mondjuk a 10. helyen végzett az időmérőn, tudtuk, hogy négy-öt pozíciót mindenképpen javítani fog, és a végén a dobogón zár, vagy azért küzdhet" - mondta a szakember.

Rossinak a nyáron kicsit javult a helyzete, az asseni esés után sokáig, a motegi Japán GP-ig nem rontott, Japánban azonban ismét csak magát okolhatta a kiesésért. "Elég nehéz, mert néhány jobb versenyt követőn az elmúlt futamokon ismét gyengébbek vagyunk. Ma sajnos én is hibáztam, de úgy érzem, hogy nem vagyunk elég gyorsak, hogy a jobb pozíciókért küzdhessek. Kemény futam volt, mert eleve hátulról indultam. Aztán a tempó nem volt rossz, de nagyjából mindenki azonos sebességgel haladt. Az első kanyarban rontottam, megcsúsztam, de amúgy sem volt egy könnyű versenyem" - jelentette ki Rossi, aki szerint túlzottan a határon ment, emiatt vesztette el a motor elejét.

Max Verstappen kipróbálhatott egy legendás darabot, a 1,5 literes V12-es motorral ellátott a Honda RA272 F1 volánjánál ízelítőt kaphatott a fiatal holland az aranykorszak hangulatából.