Egy Yamaha nyerte a Teruel Nagydíjat, de a nap győztese Joan Mir

Franco Morbidelli nyerte a MotoGP TReruel Nagydíját, Joan Mir harmadik helyével azonban nagyot nyitott az ollón Fabio Quartararóval szemben a vb-pontversenyben.

Franco Morbidelli, Petronas Yamaha SRT

Takaaki Nakagami szombaton több, mint 10 év után szerzett Japánnak rajtelsőséget a MotoGP-ben, és mivel egész hétvégén ígéretesen versenyzett, jó esélyekkel várhatta az LCR Hondával a héten szerződést hosszabbító versenyző.

A Teruel Nagydíj rajtja elsősorban Morbidelliről szólt azonban, aki bár nem jól kapta el a rajtot, az első kanyarban vissza tudott bújni Alex Rins mellé és Nakagamit is veszélyeztette, míg az első bukás hamar megtörtént, Jack Miller és Brad Binder akadtak össze a középmezőnyben.

A következő drámára nem kellett sokat várni, pár kanyarral később Nakagami fordult túl szélesen és kicsúszott alóla a Honda, és bár nem volt különösebben nagy esés, a lelki sebek mindenképpen mélyek lehetnek az élete első poleját szerző japánnak.

Mindeközben Morbidelli elkezdett elhúzni a mezőnytől, megfutotta a körrekordot, mögötte Rins és Zarco, illetve a 12. helyről remek felzárkózást mutató Joan Mirt, akinek legnagyobb ellenfele, Fabio Quartararo csak a 7. volt az első körök után.

Morbidelli közben elkezdte szélesebbre tárni az ollót Rinsszel kezben, akiről leszakadt Zarco, ennek következtében Mir, a vb éllovasa kezdett el felzárkózni a franciára, nyomában az előző két versenyen dobogós Alex Marquezzel.

14 körrel a vége előtt Pol Espargaro is megelőzte Quartararót, így újabb helyet vesztett a bajnokság másik nagy esélkyese Mirrel szemben, aki a következő körben bevetődött Zarco mellé és feljött a harmadik helyre, az utolsó kanyarban Marquez is elment a francia mellett, aki a célegyenesben még visszajött negyediknek, de aztán már nem tudott védekezni a Honda ellen.

Maverick Vinales, Yamaha Factory Racing

Fotó készítője: Gold and Goose / Motorsport Images

A világbajnokság többi élmenője közül Vinales csak a 7. volt 11 körrel a vége előtt, míg Dovizioso a 11. helyen motorozott, de látszott rajta, hogy ez sem az igazi tempója a Ducatival.

A következő kieső Alex Marquez volt a Honda nagy bánatára: a kettes kanyarban fektette el a motort, ezzel ismét a dobogó küszöbére helyezve Johann Zarcót, mindeközben Alex Rins fél másodpercre megközelítette Morbidellit.

Ez azt jelenthette volna, hogy Quartararo feljöhetett volna a 7. helyre, de a 16. körben Miguel Oliveira, aki már körök óta próbálkozott, végleg el tudott menni mellette, majd két körrel később Maverick Vinalest is bedarálta.

Az élen mindeközben nem változott a helyzet, Morbidelli ismét elhúzott Rinstől, a múlt heti győztestől, míg Joan Mirt nem hajtotta a tatár, tekintve, hogy legnagyobb riválisai jóval hátrébb voltak.

A végeredmény is ez maradt, így amellett, hogy a Suzukik újra mindkét motorjukkal a dobogóra állhattak, Joan Mir az egyéni pontversenyben 14 pontos előnyre tett szert a világbajnokságban három futammal a vége előtt.