Információk a tesztről

"Ducati-uralom": Petrucci végzett az élen a sepangi teszt utolsó napján

Danilo Petrucci az első téli teszt utolsó napján megdöntötte a nem hivatalos sepangi körrekordot a MotoGP-ben - az élen négy Ducati végzett.

Danilo Petrucci, Ducati Team

Az olasz 1:58.239-es köre majdnem hat tizeddel jobb, mint a korábbi rekord, melyet a 2018 végén távozó ducatis, Jorge Lorenzo állított fel a tavalyi téli tesztek alatt. Petrucci a legjobb köridejét a tesztnap vége felé futotta meg. Rögtön utána ki is csúszott az ötös kanyarban, mellyel lerombolta a Ducati új aerodinamikai elemeit, melyek ma debütáltak.

A Moto2-es bajnok, Pecco Bagnaia a 2018-as Ducatiján, mely a Pramac gépe mindössze 0,063 másodperccel bizonyult lassabbnak Petruccinál.

Pramacos csapattársa, Jack Miller további hat századdal követte őt, és a végén esett is a GP19-cel, míg Andrea Doviziosóval teljes a ducatis kvartett, ő három tizedet kapott Petruccitól.

A Ducatihoz hasonlóan a Yamaha is új terelőelemekkel körözött a mai napon, és a japánoknál ismét Maverick Vinales bizonyult gyorsabbnak. A csütörtöki első szintén felülmúlta Lorenzo körrekordját, de a végén így is csak ötödik lett a ducatis négyes mögött.

Az LCR versenyzője, Cal Crutchlow bizonyult a legjobb hondásnak a hatodik helyen, és ő az utolsó versenyző, aki szintén jobb időt ment Lorenzo tavalyi rekordjánál.

Aleix Espargaro hetedik lett az Apriliával, míg Andrea Iannone továbbra is fertőzéstől szenved, így a mai napot teljesen kihagyta, helyére a tesztversenyző, Bradley Smith ült.

Az LCR-es Takaaki Nakagami kilencedik lett a yamahás Valentino Rossi és a hondás címvédő, Marc Marquez előtt, aki ismét korán vetett véget a tesztprogramjának, de így is két hellyel a Lorenzót helyettesítő Stefan Bradl előtt zárt.

A suzukis Alex Rins a 12. helyre ért fel, miután az első két nap még a második pozícióban brillírozott - újonc csapattársa, Joan Mir ellenben 15. lett - 0,001 másodperccel az Avantia Ducati motorosa, Tito Rabat mögött.

Johann Zarco a 17. helyen a legjobb KTM-esként zárt, éppen csapattársa, Pol Espargaro és a szatellit KTM, vagyis az újonc Miguel Oliveira előtt.

A MotoGP mezőnye a téli felkészülést Katarban folytatja majd, mielőtt a szezon a Katari GP-vel kezdetét venné március 10-én.