Dovizioso szerint Marquez taktikát válthat

Andrea Dovizioso szerint a Katalán Nagydíjon történt bukása miatt Marc Marquez megengedhet magának, hogy több kockázatot vállaljon a világbajnoki címért folytatott küzdelemben.

Andrea Dovizioso, Ducati Team

A barcelonai futamon Jorge Lorenzo már a második körben három versenyzőt ejtett ki, köztük volt Andrea Dovizioso is, az eset után Marc Marquez nagyon simán nyerte a versenyt. A spanyol címvédő a győzelemmel, és azzal, hogy Dovizioso nullázott, 37 pontra növelte előnyét az egyéni tabella élén hét futamot követően, és ez már több mint magabiztos előny.

"Az eset következménye, hogy Marc most kihasználhatja ezt a helyzetet. Mostantól nem kell határon motoroznia, nem kell 100 százalékon nyomnia. Ez rossz, szerettük volna elkerülni ezt. De ez van" - jelentette ki Dovizioso. Ugyanakkor a szintén Lorenzo hibájából kiesett Maverick Vinales kijelentette, hogy ezzel "összetört" Dovizioso világbajnoki esélye, míg Cal Crutchlow szerint már Katarban eldőlt a vb.

Ugyanakkor Marquez és Dovizioso sem foglalkozik azzal, hogy 37 pontos előny eddig még mindig elég volt a 19 futamos vb 12 futama után.

"Ha így gondolkoznék, már a következő versenyen is felesleges indulni. A mi sportunkban bármi megtörténhet. Erősek vagyunk, keményen dolgozunk, és még sok pontot lehet megszerezni" - mondta Dovizioso. "Marc előnye nagy, és Marcot ismerve minden versenyen versenyképes lesz. Szóval nem könnyű faragni a hátrányból, de nem is lehetetlen."

Marquez ugyanakkor úgy véli, hogy "bár minden egyszerűbbnek tűnik, nem az". A spanyol szerint már vasárnap is benne volt, hogy ő sem fejezi be a Katalán Nagydíjat. Keményen nyomtuk, kockázatot is vállaltam, és az 5-ös kanyarban majdnem elestem, de ma jól versenyeztem. És emellett nagy volt rajtam a nyomás, szóval sosem lehet tudni. A világbajnokság még hosszú, még csak hét versenyen vagyunk túl, folytatni kell" - hessegette el Marquez a gondolatát is annak, hogy már bármi eldőlt volna.

Dovizioso a tavalyi és a tavalyelőtti bajnokságban is második lett Marquez mögött, 2017-ben még hajszállal maradt le a vb-címről, tavaly a spanyol klasszis már jelentős előnnyel végzett az élen. Az idei szezonban Marquez hét futamból négyet megnyert, kettőn második lett, és csaj Austinban nem szerzett pontot, ahol az élen állva saját hibájából esett ki.

A világbajnokság a jövő héten Assenben a Holland Nagydíjjal folytatódik, majd a német és a cseh versenyhétvége következik.