Dovizioso nyert a fordulatos, drámai Osztrák Nagydíjon, Binder a 17. helyről a 4. helyig jutott!

Rendkívül izgalmasan alakult a MotoGP Osztrák Nagydíja, fordulatokból egyáltalán nem volt hiány. A dobogó legfelső fokára végül Andrea Dovizioso állhatott fel, aki Jack Millerrel és Joan Mirrel harcolt keményen a győzelemért.

Andrea Dovizioso, Ducati Team

Az Osztrák Nagydíjjal folytatódott a MotoGP programja. A szombati időmérőn Maverick Vinales szerezte meg a pole-pozíciót, mellőle Miller és Quartararo, a második sorból pedig Dovizioso, Espargaro és Mir kezdhette meg a futamot.

Az előző verseny győztese, Brad Binder mindössze a 17. lett az időmérőn, Valentino Rossi pedig a 12. pozícióból várhatta a rajtot. A hétvége egyik legnagyobb híre pedig az volt, hogy Dovizioso menedzsere elmondta, hogy Dovi az év végén távozik a Ducatitól.

Miller rajtja nagyon jól sikerült, és át is tudta venni a vezetést, mögötte pedig Vinales, Dovizioso és Quartararo következett, majd Dovizioso megelőzte Vinalest, a Yamaha spanyolja pedig egészen az ötödik helyig csúszott vissza – ennek Pol Espargaro és Mir örülhetett. Erősen kezdett Binder is, aki már a futam elején a 12. helyig jött fel, és megfutotta a verseny leggyorsabb körét.

24 körrel a vége előtt Dovizioso vesztett két pozíciót, így el tudott menni mellette Pol Espargaro és Mir is. Ekkor Miller, Pol Espargaro, Mir, Dovizioso, Oliveira, Vinales, Rossi, Morbidelli, Zarco, Binder volt a top-10 sorrendje.

Quartararo egészen az utolsó helyig esett vissza, miután „meglátogatta” a kavicságyat. Az élen sem állt meg az élet: Pol Espargaro megelőzte Millert, ezzel az élre állt.

Nem sokkal később óriási balesetnek voltunk szemtanúi: Morbidelli találta el Zarcót a 3-as kanyarnál: Zarco nagyon szerencsés volt, fel tudott állni, és saját lábán hagyta el az incidens helyszínét, Morbidelli pedig magánál volt, de orvosi segítségre szorult. Kicsit sem meglepő módon piros zászlóval félbeszakították a versenyt.

Néhány perccel később a 8. kör állása alapján folytatódhatott a verseny. Espargaro jól kapta el az újraindítást, viszont Miller meg tudta tartani az első pozícióját. Mögöttük Dovizioso, Rins, Mir és Oliveira következett. Miller nem akart a babérjain üldögélni, kicsit sikerült elnyúlnia a többiektől, míg Dovizioso megelőzte Pol Espargarót, és nem sokkal később Rins is megelőzte a spanyolt.

12 körrel a futam vége előtt aztán Pol Espargaro Miguel Oliveirával ütközött össze, és mindketten kiestek, majd Alex Rins a második helyről csúszott ki, miközben próbálta átvenni a vezetést. Az élen ekkor már Dovizioso állt Miller és Mir előtt, míg Binder már a negyedik helyen haladt, őket Rossi, Nakagami, Petrucci, Crutchlow, Quartararo és Lecuona követte.

Valentino Rossi, Yamaha Factory Racing

Fotó készítője: Gold and Goose / Motorsport Images

5 körrel a verseny vége előtt Dovizioso levegővételnyi előnyhöz jutott az élen, míg Mir nagyon közel haladt Millerhez. A következő körökben tovább nyújtotta előnyét Dovi, a második helyért pedig Miller és Mir, a negyedik helyért Binder és Rossi csatázott.

Dovizioso meg is nyerte a versenyt, körülbelül 1 nappal azután, hogy kiderült, 2021-től nem a Ducatinál folytatja. Mir az utolsó előtti kanyarban meg tudta előzni Millert, miután Miller hibázott. A top-10 további sorrendje: Binder, Rossi, Nakagami, Petrucci, Quartararo, Lecuona, Vinales.