Dovi nyerte meg a Maláj Nagydíjat Lorenzo és Zarco előtt - a bajnokság még nem dőlt el!

A Maláj Nagydíjon a Ducatik olyan jól mentek, hogy Marquez hiába rajtolt parádésat, a spanyol nem tudta tartani velük a tempót. Lorenzo a verseny végén hibázott, így Dovi könnyedén átvette a vezetést.

Michael van der Mark, Monster Yamaha Tech 3

A Maláj Nagydíjon esős körülmények fogadták a mezőnyt, így a hőmérséklet is jelentősen visszaesett: 25.5 fokos levegőben és 32.4 fokos aszfalton került sor a rajtra.

Tegnap Pedrosa nagyszerű kört ment, és az időmérő végén látott tűzijátékban az övé lett a pole pozíció Zarco és Dovi előtt. Marquez csupán a hetedik helyet szerezte meg.

A versenyzők mind az időjárás miatt aggódtak, ugyanis a száraz időmérő után a mai versenyre leszakadt az ég és ez sok mindenen változtatott az erősorrendben.

Marquez parádésat rajtolt: a spanyol a hetedik helyről majdnem azonnal át is vette a vezetést, de végül be kellett érni a második hellyel, ugyanis az egyes kanyarban túl későn fékezett, és ki kellett szélesítenie a kanyart. Zarco jött el a legjobban, és a Tech 3 versenyzője állt az élre.

Lorenzo szintén nagyszerűen jött el, és az első körben feljött a második helyre, a két Honda elé. Dovi azonban nem volt ilyen ügyes, és az ötödik helyre szorult.

A Yamahák nagyon elrontották a rajtot, hiszen Rossi a 11. és Vinales a 13. helyig estek vissza az első kör végére.

Dovi a következő körben megelőzte Pedrosát, és feljött bajnoki riválisa mögé, a negyedik helyre. Miközben Zarco egy komoly előny épített ki az élen, több mint 1.3 másodperces különbséggel.

A harmadik körben Dovi egy nagyszerű manőverrel a belső íven megelőzte Marquezt, majd a spanyol a következő kanyarban visszaelőzte riválisát. A két motoros ijesztően közel volt egymáshoz, és a Ducati versenyzője majdnem kilökte riválisát. Végül Dovi áthámozta magát Marquezen és megszerezte a harmadik helyet csapattársa mögött.

12 körrel a verseny leintése előtt Lorenzo, majd pár kanyarral később Dovi is megelőzte Zarcót és a Ducati duója állt az élre.

+21.762

A középmezőnyben Rossi próbált javítani a pozícióján, és a 13. körben fel is jött a hetedik helyre, azonban a Doktor nem nagyon tudott megbirkózni az esős körülményekkel, hiszen a Yamaha szemmel láthatóan nagyon szenvedett. Jól mutatja mennyire, hogy Vinales ekkor a 13. helyen vergődött.

Az élen a két Ducati szép lassan elszakadt a többiektől, kettejük között pedig kevesebb, mint 1 másodperces különbség alakult ki. A nagy kérdés, hogy szükség van-e csapatutasításra a Ducatinál a bajnokságot szem előtt tartva, vagy Lorenzo megszerezheti élete első győzelmét az olasz márkával egy szenvedésekkel teli szezon végén?

Dovi nem akarta a csapatra hagyni a döntést, és lépésről lépésre elkezdett felzárkózni Lorenzo mögött. A 15-ös kanyarban Lorenzo saját hibájából szélesen vette a kanyart, és ez az apró hiba elégnek bizonyult a csapattársának: Dovi átvette a vezetést 4 körrel a leintés előtt!

Zarco egyértelműen a harmadik helyen haladt, míg nagyjából 6 másodperccel mögötte jött Marquez. A spanyol pedig folyamatosan időt vesztett a Tech 3 versenyzője mögött.

Az utolsó körökben Lorenzo már nem támadta csapattársát, így Dovizioso megnyerte a Maláj Nagydíjat a csapattársa előtt. Zarco behozta a motort és harmadik lett, míg Marquez a negyedik helynél nem tudott előrébb végezni.

Dovi Marquezhez hasonlóan idén hat versenyt nyert meg, és a bajnoki cím sorsa Valenciában, a szezonzárón dől el. Az olasz versenyző 21 pontos hátránnyal vághat neki az utolsó fordulónak.