MotoGP Indiai Nagydíj

Domináns győzelem és Bagnaia-bukás a MotoGP Indiai Nagydíján

Francesco Bagnaia egy dobogót bukott el a kicsúszásával, Marco Bezzecchi pedig nagyon magabiztosan győzött Indiában Jorge Martin és Fabio Quartararo előtt.

Marco Bezzecchi, VR46 Racing Team

A MotoGP Indiai Nagydíján nem állhatott rajthoz gerinctörés miatt Alex Marquez, valamint kulcscsonttörés miatt Luca Marini sem, az első sorból pedig Bezzecchi, Martin és Bagnaia indulhatott, majd a két Repsol Honda jött.

Az első körben Martin hiába ugrott az élre a rajtnál, nem sokkal később hibázott, így Bagnaia állt az élre, őt Bezzecchi, Martin, Marc Marquez, Quartararo, Mir, Zarco és Binder következett.

Bezzecchi az első kör végén vissza tudta venni a vezetést Bagnaiától, majd Martin próbált meg elmenni Bagnaia mellett, miközben Bezzecchi már közel 1,5 másodperces előnyre tett szert az élen.

Az 5. körben nagyon kemény manőverrel jött fel Martin a második helyre, Bagnaiának reagálnia kellett, hogy ne ütközzenek össze. Bagnaiához Marc Marquez került nagyon közel, de az 1-es kanyarban bukott – vissza tudott állni, de visszaesett a 16. helyre.

Bezzecchi jelentős, 3 másodperc feletti előnyt épített ki az élen, míg Martin és Bagnaia relatíve közel maradt egymáshoz a verseny feléhez érve, mögöttük Quartararo, Mir, Binder, Aleix Espargaro, Morbidelli, Zarco volt a sorrend, majd Aleix Espargaro motorja lassult le.

9 körrel a leintés előtt Martin hibázott és Bagnaia közel került hozzá, azonban nem sokkal később Bagnaia dobta el a motort és esett ki a versenyből – ennek köszönhetően Quartararo a harmadik, Mir a negyedik helyre jött fel.

Mir viszont nem tudta megtartani a negyedik helyet, a hibája után Binder ment el mellette, amikor már csak 3 kör volt hátra az Indiai Nagydíjból. A spanyol viszont nem adta fel, próbálta visszaszerezni a pozícióját.

Az utolsó körben Martin és Quartararo vívott hatalmas csatát, és végül Martinnak sikerült megőriznie a második helyet, míg Mir nem tudta visszaszerezni a negyedik pozíciót.

A versenyt tehát Bezzecchi magabiztosan nyerte meg Martin és Quartararo előtt, majd Binder, Mir, Zarco, Morbidelli, Vinales, Marc Marquez és Raul Fernandez következett a top 10-ben.

A MotoGP szezonja a jövő hétvégén fog folytatódni a Japán Nagydíjjal, amely előtt Bagnaia Martin előtt 13, Bezzecchi előtt 44 ponttal vezet a világbajnoki pontversenyben.