Csak a szokásos: izgalmas befutó után ismét új győztes a MotoGP-ben!

A 10. helyről induló Alex Rins győzelmét hozta az Aragóniai Nagydíj! Talán nem is kell mondani, hogy Rins személyében újabb győztest avathattunk 2020-be . A Suzuki versenyzője nagy csatában győzte le Alex Marquezt, a 3. pedig Joan Mir lett. Az eddigi vb-éllovas Fabio Quartararo pont nélkül maradt, így Joan Mir vette át a vezetést.

Alex Rins, Team Suzuki MotoGP

Fotót készítette: Gold and Goose / Motorsport Images

A versenyt a vb-éllovas Fabio Quartararo kezdhette az élről. A francia versenyző mellől Maverick Vinales és Cal Crutchlow rajtolhatott. A második sort Miller, Morbidelli és Mir alkotta. A versenyzők ideális időjárási körülmények közepette várhatták a futam kezdetét.

A rajtot ezúttal Maverick Vinales kapta el a legjobban, aki Quartararo és Morbidelli előtt vezette a mezőnyt. A hátulról induló Andrea Dovizioso a 8., Alex Marquez a 9. helyig jött fel.

Az első kör nagy vesztese a 3. helyről rajtoló Crutchlow, aki egészen a 11. helyre esett vissza. A 4. helyre feljövő Alex Rins viszont a rajt nyertesei közé tartozott.

A 23 körös verseny 2. körében Vinales fél másodperces előnyt motorozott ki Quartararo előtt, míg Marquez megelőzte Doviziosót.

A 3. kör elején megtörtént a verseny első bukása: Francesco Bagnaia kényszerült a verseny feladására. Rins közben már a harmadik helyen találta magát. Az élen álló hármas némileg ellépett az üldözőktől, Rins ráadásul elkezdte szorongatni Quartararót.

Az 5. körben Rins elment Quartararo mellett, és elindult a nagyjából egy másodperces előnnyel rendelkező Vinales után. Alex Marquez továbbra is remek tempót motorozik: a Repsol Honda versenyzője már a 6.

A Suzuki versenyzője, Álex Rins gyakorlatilag 1 kör alatt utolérte Vinalest, a verseny 8. körében pedig a vezetést is átvette.

A verseny 9. körében Alex Marquez megelőzte az egyre hátrébb kerülő Fabio Quartararót. A spanyol motoros jelenleg a leggyorsabb a mezőnyben. Úgy tűnik, franciaországi teljesítménye nem volt véletlen.

Marquez a 10. körében Morbidellit is megelőzte, így a Hondás már a 4. helyen halad. A verseny féltávjánál a Rins, Vinales, Mir és Marquez alkotta kvartett tűnik esélyesnek a végső győzelemre.

A 12. kör elején a vb-éllovas Quartararo továbbra is szenved, már csak a 8. Lehet, hogy hétvégi két bukása nem múlt el nyomtalanul...

Miközben Dovizioso is megelőzi Quartararót, Alex Marquez utolérte a 3. helyen álló Joan Mirt. 10 körrel a verseny vége előtt előbb Mir, majd Marquez is megelőzi Vinalest. Quartararo eközben már csak a 11. A tabellát jelen állás szerint Joan Mir vezetné. Rins előnye nagyjából 1 másodperc csapattársával szemben.

8 körrel a verseny vége előtt Joan Mir lefelezte hátrányát, mögötte Alex Marquez azonban nála is gyorsabbnak tűnik. Továbbra is két Suzuki az első két helyen, miközben Quartararo már a pontszerző zónán kívül.

5 körrel a verseny vége előtt Alex Marquez Joan Mirt is megelőzte, így már a második helyen halad. 2 körrel a befutó előtt a Repsol Hondás motoros támadó távolságba került, apró megcsúszása miatt azonban Mir átmenetileg fellélegezhetett.

A Suzuki versenyzője beosztotta előnyét, így Alex Rins nyerte az Aragóniai Nagydíjat! A dobogó második fokára a szintén nagyszerűen teljesítő Alex Marquez állhatott, míg a harmadik helyet Joan Mir szerezte meg. A további sorrend: Vinales, Nakagami, Morbidelli, Dovizioso, Crutchlow

Harmadik helyének köszönhetően Joan Mir vezeti a világbajnokságot! Előnye 6 pont Quartarato, 12 pont Vinales, és 15 egység Dovizioso előtt.

A mezőny nem hagyja el Aragóniát, jövő héten ugyanis ugyanitt folytatódnak a küzdelmek, továbbra is Valentino Rossi nélkül.