Bastianini volt a leggyorsabb a bemelegítésen, Marquez bukott

Enea Bastianini futotta a leggyorsabb köridőt a Katari Nagydíj bemelegítő edzésén, megelőzve a Ducatis Johann Zarcót. Marc Marquez első bukására sem kellett sokat várni a 2022-es szezonban.

Enea Bastianini, Gresini Racing

A vasárnap délelőtti bemelegítésre Marc Marquez és Francesco Bagnaia futott ki elsőként a Lusail International Circuit pályára. A spanyol a tízes kanyarban azonban elszállt, ez volt az első bukása a Honda versenyzőjének a hétvégén.

Miközben Marquez azzal volt elfoglalva, hogy valahogyan kievickéljen a kavicságyból az RC213V-vel, Bastianini az élre állt, míg a KTM-es Miguel Oliveira a második legjobb idővel állt a bemelegítés ezen szakaszában. Marquez a bukás ellenére úgy döntött, hogy marad a pályán, ugyanis a Honda nem szenvedett sérülést a balesetben.

Nem a Repsol versenyzője volt az egyetlen, aki bukott a vasárnapi bemelegítésen, az újonc Raúl Fernández és Fabio DiGiannantonio is eldobta a vasat. Az edzést Enea Bastianini nyerte Johann Zarco előtt, a harmadik Aleix Espargaro lett az Apriliával, akit Oliveira és Quartararo követett.

Összességében elmondható, hogy a Ducati bizakodhat a délutáni verseny előtt, hiszen több motorral is az első tízben zártak, Bagnaia például a pole pozícióból induló Jorge Martin előtt végzett a hatodik helyen.

A pénteki és szombati teljesítmény láttán esélyesnek számító Suzukisok, Alex Rins és Joan Mir a kilencedik és a tizedik helyen zárták az edzést, Andrea Dovizioso pedig továbbra is szenved, a MotoGP háromszoros "ezüstérmese" csupán a 22. lett.

Előző cikk Martin: kell még egy kis plusz, hogy nyerhessünk
Következő cikk MotoGP: Bastianini az egyéves Ducatival nyerte a 2022-es szezon első futamát!