Bastianini: semmi jelentősége annak, hogy vezetem a pontversenyt

A szezonnyitó Katari Nagydíjon aratott fantasztikus győzelme után Enea Bastianininek is feladták a leckét az extrém időjárási körülmények Indonéziában, így jó rajtpozíciója ellenére csak a tizenegyedik helyen fejezte be a futamot.

Enea Bastianini, Gresini Racing

A Gresini Racing versenyzője ezzel együtt két futam után is vezeti a világbajnoki pontversenyt, igaz, csupán két pont az előnye a KTM-es Brad Binderrel szemben és egyébként is korai lenne két futam után az összetett tabellát nézegetni.

Bastianini egyébként korábban csupán két esős futamon állt rajthoz a MotoGP-ben, így nem is sok tapasztalata van extrém körülmények között, hiába indulhatott a mandalikai pályán az ötödik rajtkockából, végül csak a tizenegyedik lett a huszonhétről húsz körösre rövidített versenyben.

A Ducatis pilóta ki is emelte, cseppet sem fontos, hogy továbbra is vezeti a bajnoki pontversenyt, sokkal lényegesebb volt számára, hogy tapasztalatokat szerezzen a vizes körülmények között.

„Nem vagyok igazán boldog, jobban szeretem, ha száraz körülmények között versenyzünk“ - mondta Bastianini. „Nagyon lassan kezdtem és sok pozíciót vesztettem. Hét-nyolc kör után sikerült felvennem a tempót és a végén már gyors is voltam.“

„A nyolcadik helyért csatázhattam, de Binder a második kanyarban megelőzött, lehetetlen volt megtartanom ezt a pozíciót. Vezetek a bajnokságban, de ez nem igazán fontos számomra. A következő esős versenyen szeretnék jobban teljesíteni.“

A mezőny erőviszonyainak kiegyenlítettségét mutatja, hogy 1987 óta egyetlen versenyző sem volt képes vezetni az összetett pontversenyt ilyen kevés egységgel két futam után, akkor Wayne Gardner állt az élen, ráadásul akkoriban még csak 15 pont járt a győzelemért.

Érdekesség, hogy ez zsinórban a harmadik szezon, amikor egy szatellit csapat versenyzője vezeti a tabellát az első két versenyhétvége után: 2021-ben a Pramacos Johann Zarco, 2020-ban Fabio Quartararo állt az élen a Petronas SRT-vel.

A MotoGP mezőnye ezen a héten pihenőjét tölti, jövő hétvégén Argentínában folytatódnak a királykategória hetvennegyedik szezonjának küzdelmei.