Bár nem ő volt az első számú választás, újra lehetőséget kap a MotoGP-ben a Silverstone-ban bemutatkozó pilóta

Bár az SRT csapata először Xavi Viergének ajánlotta fel, hogy részt vehet az Aragóniai Nagydíjon a csapattal, mivel ő nem élt a lehetőséggel, így ismét Jake Dixon ülhet királykategóriás motorra.

Jake Dixon, Petronas Yamaha SRT

Jake Dixon múlt héten mutatkozott be a MotoGP-ben, ahol a Brit Nagydíjon a sérült Franco Morbidelli helyén versenyzett az SRT A-specifikációjú Yamahájával. Korábban a Yamaha tesztpilótája, Cal Crutchlow versenyzett Morbidelli helyén, azonban Maverick Vinales távozása miatt a márka kénytelen volt a spanyol helyére ültetni Crutchlow-t.

Dixon a silverstone-i versenyen gumiproblémákkal küzdött, és végül a győztes Quartararótól több mint 50 másodperccel maradt le, az utolsó helyen ért célba, a futam után pedig azt mondta, nagyon bosszús a történtek miatt.

Az Aragóniai Nagydíjra az SRT Dixon Moto2-es csapattársának, Xavi Viergének ajánlotta fel a MotoGP-s lehetőséget, azonban Vierge úgy döntött, nem él a lehetőséggel – szerinte többet ártana a dolog a karrierjének, mint amennyit használna.

Ennek következtében Dixon újabb lehetőséget fog kapni az SRT-nél, ami egy láncreakciót indít be. Az SRT korábbi Moto3-as versenyzője, Adam Norrodin vette át Dixon Moto2-es ülését Silverstone-ban, viszont a csapat ezúttal a skót McPhee-nek fog lehetőséget adni. A FIM CEV Junior Moto3-as világbajnokságban szereplő Syarifuddin Azman pedig McPhee helyén debütál majd Aragonban.

Az SRT egyébként múlt hétvégén jelentette be, hogy 2021 végén kiszáll a MotoGP-ből, és majd a San Marinói Nagydíjon mutatkozik be a 2022-től szereplő új alakulat a jelenlegi menedzsment, Razlan Razali és Johan Stigefelt vezetésével.

Andrea Dovizioso pedig Misanóban tér vissza a MotoGP-be, méghozzá az SRT színeiben, Morbidelli helyén, majd 2022-ben is marad az ekkor már átalakult csapatnál egy gyári M1-es motorral.

Jordan: „Minden pilóta baromságokat beszél”

Előző cikk Hivatalos: Vinales a vártnál korábban mutatkozik be az Aprilia színeiben!
Következő cikk Bagnaia űridővel pole-pozícióban az Aragon GP-n, Ducati 1-2