Bagnaia új körrekorddal pole-pozícióban Misanóban, Quartararo és Marquez is bukott!

A gyári Ducati olasz versenyzője, Francesco Bagnaia sorozatban a második pole-pozícióját szerezte a MotoGP misanói időmérő edzésén, miután Fabio Quartararo meg sem tudta kezdeni az utolsó mért körét.

Francesco Bagnaia, Ducati Team

A Q1 legmeglepőbb szereplője Marc Marquez volt, aki a harmadik szabadedzésen is biztosíthatta volna a Q2-es szereplését, azonban ismét elesett a Hondájával. Az első kompetitív időt Enea Bastianini motorozta, majd a második mért körén megfutotta a hétvége eddigi legjobb ideját 1:31.876-tal – félidőben mögötte a gyári Yamahára ugrott visszatérő Franco Morbidelli volt 1:32.296-tal.

A figyelem azonban rövidesen a Misanótól rózsaszín sisakkal búcsúzó Valentino Rossira terelődött: nem éppen pozitív hírek miatt, ugyanis a Doktor ismét elesett, azonban a tartalékmotorján folytatni tudta az időmérőt.

A bukások sora azonban folytatódott a végjátékban is: előbb Brad Binder, majd Taka Nakagami bukott, aki éppen egyéni legjobb első szektort motorozott. Bastianini idejét azonban még csak megközelíteni se tudták, mögötte pedig a második helyen Marquez ment tovább a Q2-ben, akit mindhárom mért körén vontatott a Honda jokerkártyával versenyző tartalékosa, Stefan Bradl.

A Q2 óriási forgalommal indult, miután a pálya fölött hirtelen megjelentek a pénteki szabadedzéseket is eláztató esőfelhők – a Misanót kedvelő Maverick Vinales pedig szintén a Q2 mezőnyének tagja volt, mindössze a 2. apriliás versenyén.

A Q2 elején előbb Fabio Quartararo, majd Aleix Espargaro állt az élre, míg Marquezt feltartotta Jack Miller. Bagnaia 1:31.6-os ideje már jelezte, hogy a Q2-ben ismét a tavalyi körrekordhoz hasonló, 1:31.0-s idő kell a pole-hoz, a félidei „szünetre” azonban Quartararo mehetett el a legjobban az 1:31.367-es idejével.

Marquez a második mért körén újabb Ducatit, Pecco Bagnaiát kezdte el követni, azonban ennek az lett a vége, hogy ismét elesett. Marquez után a remek formában lévő Aleix Espargaro is eldobta az Apriliát, amivel ekkor még az 5. helyen volt.

Másfél perccel a Q2 vége előtt Pecco Bagnaia új körrekordot futott, és 1:31.065-tel megdöntötte Vinales tavalyi körrekordját, a dráma azonban még csak ezután jött:

Az utolsó mért körét megkezdve a bajnoki éllovas Fabio Quartararo is elesett, és nem tudta folytatni a kvalifikációt.

Bagnaia köre pedig érinthetetlennek bizonyult, mögé a 2. helyre csapattársa, Jack Miller ért fel, már több, mint 2 tizedes lemaradással, Quartararo első köre pedig végül elég jónak bizonyult ahhoz, hogy fel tudjon holnap sorakozni az első sorba.