MotoGP Katalán Nagydíj

Bagnaia megsérült, Aprilia-uralom a MotoGP Katalán Nagydíján!

Aleix Espargaro ismét magabiztos teljesítményt nyújtva, könnyedén nyerte meg a MotoGP Katalán Nagydíját Maverick Vinales és Jorge Martin előtt. A bajnoki éllovas Francesco Bagnaia a rajt után elesett, mentővel kellett levinni a pályáról.

Aleix Espargaro, Aprilia Racing Team

A szombati sprintverseny után, amit Aleix Espargaró nagyon magabiztos teljesítménnyel nyert meg, nagy kérdés volt, hogy a pole-ból rajtoló bajnoki éllovas, Francesco Bagnaia ezúttal maga mögött tudja-e tartani az Aprilia hazai versenyzőjét.

Ezúttal viszont azonnal elszabadult a káosz, az első kanyarban ugyanis a 14. helyről remekül rajtoló Enea Bastianini kiütötte Johann Zarcót és magukkal rántották Marco Bezzecchit, Alex Marquezt és Fabio di Giannantoniót.

A második kanyarban aztán egy még nagyobb bukással Bagnaia is kiesett, sajnos az aszfalt közepén landolt és a mögötte érkező KTM-es Brad Binder áthajtott a lábán. A címvédő eszméleténél volt, de felkelni nem tudott, hordágyon rakták a mentőbe, a versenyt pedig piros zászlóval leintették.

Negyedórás leállást követően Espargaro és Oliveira ketten álltak vissza az első sorba, a rajtnál azonban először Jorge Martin, majd Maverick Vinales is átugrotta őket, az Aprilia ereje azonban hamar megmutatkozott, mivel Vinales a negyedik kanyarban átvette a vezetést.

A harmadik körben Espargaro is követte példáját és elkezdett zárkózni a csapattársára, miközben Brad Binder alatt megadta magát a KTM, így kénytelen volt visszaevickélni a bokszba. A két Aprilia a nyolcadik körre két másodpercre növelte az előnyét.

Oliveira kezdett el lassulni következőnek, ezt kihasználva Martin - aki Bagnaia legnagyobb vetélytársa a bajnokságban - átvette tőle a harmadik helyet, ekkorra pedig már hárman álltak ki a versenyből műszaki hiba miatt, Pol Espargaro és Raul Fernandez is befejezte.

A következő körökben nem sok minden történt, Aleix Espargaro kissé lemaradt csapattársától, de mivel nem sokkal később ismét elkezdett felzárkózni, hét körrel a vége előtt másfélről hét másodpercre csökkentette lemaradását, aztán a 18. körre már csak három, a 19. körre pedig másfél másodpercre zsugorodott ez.

A 20. körben aztán nem hagyta a véletlenre a továbbiakat a sprintverseny győztese, az egyes kanyarban nagyon szigorúan betette a motort Vinales mellé, akinek el kellett engednie és a pályát is ki kellett szélesítenie, hogy elkerülje a balesetet.

Az előzés után Espargaro hamar egy másodperc fölé nőtt, ezzel hamar bebiztosította a győzelmét, míg Vinales mögött a bajnoki pontversenyben hátrányát 49 pontra csökkentő Martin előtt. Amint Bagnaia sérüléséről bővebb információval rendelkezünk, arról beszámolunk.

Update: Bagnaia megúszta komolyabb sérülés nélkül!