Bagnaia az élen a bukásokkal tarkított időmérőn a MotoGP Amerikai Nagydíján

A Ducati gyári versenyzője, a MotoGP világbajnoki címvédője, Francesco Bagnaia nyerte az Amerikai Nagydíj időmérő edzését, ahol többen is estek. A világbajnokságot vezető Marco Bezzecchi ötödik lett.

Francesco Bagnaia, Ducati Team

A MotoGP Amerikai Nagydíjának hétvégéjén főleg a pálya aszfaltjáról szólt minden, sokat panaszkodtak a bukkanókra a versenyzők, végül a Q1 helyi idő szerint 11:45-kör minden probléma nélkül elindult.

A szabadedzések során a legjobb időt a világbajnoki címvédő Francesco Bagnaia motorozta, akinek kellett is ez, miután Argentinában bukás miatt nullázott. Mögötte Alex Marquez és Luca Marini végeztek, míg a világbajnokságot vezető, a Mooney VR46 Racing Teamben versenyző Marco Bezzecchi nem tudott egyből a Q2-be kerülni.

A fiatal olasz azonban már az első gyorskörén megmutatta, hogy mit tud és bejött 2:03 alá, mögötte Johann Zarco érkezett két tizeddel lemaradva. A következő percekben sárga zászló volt érvényben, az utolsó szektorban Jonas Folger dobta el a gépet.

A gyorskörök második szakaszában a második helyet Joan Mir vette át egy jó körrel a gyári Honda nyergében, és úgy tűnt, hogy már senki sem tud javítani, miután ezúttal a második szektorban Raul Fernandez korrigált túl a pálya kiszélesítése után és esett el, azonban Zarco az utolsó körben még Bezzecchi idején is javított, ezzel kitúrva Mirt a második szakaszból,.

A szürke fellegek alatt induló Q2-ben mindenki hamar a pályára vonult, a fő kérdés itt az volt, ami az elmúlt egy évben általában: képes lesz-e valaki megtörni a Ducatik egyeduralmát? Ehhez a legközelebb az első gyorskörök után Maverick Vinales volt az Apriliával, de Bagnaia gyorsan rávert három tizedet.

A következő körök alkalmával Bagnaia tovább javított, 2:02.242-re, de nem sokkal mögötte érkezett a Gresini Ducatijával és ledobott egy ezredre azonos időt, miközben a 11-es kanyarban Jorge Martin csúszott ki a sóderágyba, és elesett Jack Miller is, akinek ez már a negyedik bukása volt a hétvége folyamán.

Ezután újabb meglepetés következett, az LCR Hondával Alex Rins érkezett meg az első helyre két perccel a vége előtt, közel két tizedet javítva Bagnaia és Marquez idején, de ekkor még hátravolt Bagnaiának egy köre.

Újabb esések következtek, Alex Marquez akart túl sokat a motortól, így nem tudott javítani az idején, míg a bokszba a tartalékmotorért visszasprintelő Jorge Martinnak is jutott egy újabb bukás, így ha van a mai időmérőnek vesztese, az ő - vagy Miller, aki szintén a második bukását szenvedte el a Q2-ben a leintést követően.

Bagnaia körének a vége körrekord lett, meg is szerezte az első rajtkockát a hétvégi versenyekre, Rins és a javítani tudó Marini előtt, míg a világbajnokságot vezető Bezzecchi az ötödik lett. A további sorrendet alább láthatjátok, a sprintverseny magyar idő szerint este 9-kor kezdődik.