MotoGP Brit Nagydíj

Aleix Espargaro egy utolsó körös előzéssel nyerte a hihetetlen Brit Nagydíjat

Az Aprilia motorosa, Aleix Espargaro tudott diadalmaskodni a MotoGP Brit Nagydíján, miután a 12. helyről rajtolva végül a legutolsó kör felénél tudta maga mögé utasítani Francesco Bagnaiát, miközben a megérkező eső a feje tetejére állított mindent.

Aleix Espargaro, Aprilia Racing Team

A 20 körös futam előtt ugyan már volt némi csapadék, de ez nem gátolta meg a mezőnyt abban, hogy slick abroncsokon induljon neki a küzdelmeknek. A rajtot követően Jack Miller vette át a vezetést a pole-ból rajtoló Marco Bezzecchitől, miközben mögöttük Bagnaia jött fel harmadiknak.

A második körben a címvédő aztán már Bezzecchit előzte, majd a vezetést is átvette Millertől, akit az olasz is maga mögé utasított. Ezt követően a két motoros elkezdte egymás után futni a leggyorsabb köröket, de Bezzecchi számára végül nem tartott sokáig a verseny, mivel a hatodik körben elesett a Stowe-ban.

Bagnaia így némileg megnyugodhatott, de picivel később máris egy újabb trónkövetelő tűnt fel mögötte Espargaro személyében, aki elképesztő ütemben verekedte át magát a mezőnyön. A 13. körben aztán elkezdett esni az eső, ami összerázta az élmezőnyt, és Maverick Vinales, illetve Brad Binder is közelebb ért, mögöttük pedig Miguel Oliveira is nagyot ment.

Öldöklő csata indult meg a dobogós helyekért az Apriliák és Binder között, ez pedig lehetővé tette, hogy Bagnaia némi egérutat nyerjen az élen. A 15. kör végén aztán Franco Morbidelli, Fabio Di Giannantonio és az LCR-es beugró, Iker Lecuona is kiállt a bokszba az esőgumis motorjáért.

Hiába romlottak azonban látszólag a körülmények, az élmenők nem követték a példájukat. Espargaro a 17. körben visszaelőzte Bindert a második helyért, majd elkezdte rohamozni Bagnaiát, míg a KTM-es versenyzőt már Vinales és Oliveira szorongatta hátulról.

Az utolsó kör úgy kezdődött meg, hogy Espargaro közvetlenül ducatis ellenfele kipufogóján volt, de eleinte nem tudott előzni. A Copse-ból azonban sokkal jobban jött ki, ez pedig lehetővé tette, hogy a Maggottsba menet elmenjen Bagnaia mellett és átvegye a vezetést mindössze néhány kanyarral a leintés előtt.

Ez pedig azt jelentette, hogy már nem volt visszaút, így Espargaro karrierje második MotoGP-s sikerét aratta, az Apriliának pedig ez volt idén az első. A harmadik hely végül Binderé lett Oliveira és Vinales előtt. A legjobb hatot a pramacos Jorge Martin zárta.

Az utolsó pontszerző helyeken a két Yamaha zárt, pedig Fabio Quartararo egy ponton hetedik is volt, de aztán ütközött Luca Marinivel, ami miatt ki kellett állnia a másik motorjáért, és így csúszott vissza 15.-nek. Marc Marquez ismét bukott és kiesett a versenyből, miután a Beckettsben hátulról belement Enea Bastianiniba.

A pontversenyben Bagnaia ezzel a második hellyel növelni tudta az előnyét, amely már 41 pont Martin előtt, akit további hat pont lemaradással követ a most nullázó Bezzecchi.

Íme a futam teljes végeredménye:

Driver Info

Helyezés Versenyző # Motor Kör Idő Intervallum km/ó Kiesés Pont
1 Spain A. Espargaro Aleix Espargaro Aprilia Racing Team 41 Aprilia 20 -       25
2 Italy F. Bagnaia Francesco Bagnaia Ducati Team 1 Ducati 20 +0.215 0.215     20
3 South Africa B. Binder Brad Binder Red Bull KTM Factory Racing 33 KTM 20 +0.680 0.465     16
4 Portugal M. Oliveira Miguel Oliveira RNF Racing 88 Aprilia 20 +0.750 0.070     13
5 Spain M. Viñales Maverick Viñales Aprilia Racing Team 12 Aprilia 20 +2.101 1.351     11
6 Spain J. Martin Jorge Martin Pramac Racing 89 Ducati 20 +7.903 5.802     10
7 Italy L. Marini Luca Marini Team VR46 10 Ducati 20 +9.099 1.196     9
8 Australia J. Miller Jack Miller Red Bull KTM Factory Racing 43 KTM 20 +9.298 0.199     8
9 France J. Zarco Johann Zarco Pramac Racing 5 Ducati 20 +9.958 0.660     7
10 Spain R. Fernández Raúl Fernández RNF Racing 25 Aprilia 20 +19.947 9.989     6
11 Spain A. Fernandez Augusto Fernandez Tech 3 37 KTM 20 +20.296 0.349     5
12 Spain P. Espargaro Pol Espargaro Tech 3 44 KTM 20 +1'06.120 45.824     4
13 Italy F. DiGiannantonio Fabio DiGiannantonio Gresini Racing 49 Ducati 20 +1'27.605 21.485     3
14 Italy F. Morbidelli Franco Morbidelli Yamaha Factory Racing 21 Yamaha 20 +1'28.913 1.308     2
15 France F. Quartararo Fabio Quartararo Yamaha Factory Racing 20 Yamaha 20 +1'29.075 0.162     1

Előző cikk Quartararo: a japán motorok tempója kínos a versenyzők számára
Következő cikk Oscar Piastri kiment a MotoGP-futamra, az édesanyja válaszát látni kell (kép)