MotoGP Sepang February Testing

A Ducatik uralták a MotoGP sepangi tesztjét, Bagnaiaé a második legjobb idő!

A VR46 Ducati versenyzője, Luca Marini futotta meg a MotoGP első szezon előtti tesztjének leggyorsabb körét Sepangban a bajnoki címvédő Francesco Bagnaia előtt.

Luca Marini, VR46 Racing Team

A malajziai Sepangban rendezett teszt harmadik és utolsó napján is közbeszólt az eső, de igazán csak az utolsó órában, amikor a legtöbb csapat már befejezte programját. Az utolsó előtti óra végén egy időmérős szimuláción Marini megfutotta a teszt legjobb körét, 1:57.889-et, ezzel hozva a tesztet a Ducati számára.

Helyi idő szerint tíz órakor nyitott a bokszutca, de a nedves aszfalt miatt az elején csak a Pramacból Johann Zarco merészkedett ki a pályára. A második órában már javultak a körülmények és 16 versenyzőnek volt már ideje, a pénteki napot az élen záró Marco Bezzecchi egy 1:59.506-os időt tett le az asztalra.

A harmadik órában csapattársa, Marini javított ezen, majd a Pramac Ducatival Jorge Martin még tovább faragta az időt a negyedik órában 1:58.204-re. A szombati legjobb időt futó Martinnak még voltak fájdalmai a második napon elszenvedett bukását követően, de úgy érzi, a Ducatinak a következő, portugáliai teszten már csak a motor finomhangolásán kell dolgoznia.

Az utolsó 90 percre fordulva a Pramac versenyzőjének ideje jelentette a mércét, aztán Maverick Vinales – akinek korábban műszaki gondjai akadtak -, az Apriliával ugrott az élre, 1:58.136-tal. Ezen a következő körben még egy tizedet faragott, bár ezzel sem tudott az élen maradni.

Egy órával és tíz perccel a vége előtt Marini megfutotta a fent említett körét, amivel végül ő lett a sepangi teszt leggyorsabb versenyzője a 2022-es specifikációjú Ducatival. A világbajnok Bagnaia nyolc századdal érkezett mögötte a gyári Ducatival, míg a harmadik Vinales lett Enea Bastianini és Martin előtt.

Aleix Espargaro csak 32 kört tudott menni az RS-GP-vel, de így is hatodik leggyorsabb lett a Gresini Ducatiból Fabio Di Giannantoniót és Bezzecchit megelőzve. Az első tízet a Marquez-fívérek zárták, a Gresini Ducatival Alex 0,281 másodpercet vert Marc gyári Hondájára. A szezon előtti tesztek Portugáliában március 11-én folytatódnak.

Előző cikk Martin végzett az élen a MotoGP-teszt második, esős napján, Marquez továbbra is hátul
Következő cikk Bagnaia: a 2023-as Ducati vezethetősége „ideges és agresszív”