A búcsúzó Rossi az 1949 óta rendezett bajnokság összes nagydíjának 44%-án részt vett!

Valentino Rossi utolsó MotoGP-s szereplésére készül, a hétvégi Valenciai Nagydíjon elbúcsúzik a sportágtól. Ennek tudatában a Dorna az alábbi hivatalos statisztikákat tette közzé, hogy szemléltesse az 1996-ban kezdődött világbajnoki karrierjének figyelemre méltó hosszúságát és nagyságát.

Valentino Rossi, Petronas Yamaha SRT

Fotót készítette: Gold and Goose / Motorsport Images

Valentino Rossi a világbajnoki sorozat 1949-es indulása óta megrendezett 974 nagydíjból 431-en részt vett. Ez azt jelenti, hogy az összes nagydíjverseny 44,2%-án rajthoz állt. Rossi a 431 futamon rekordszámú, 372 alkalommal végzett pontszerző helyen.

Hét különböző motorkerékpárral nyert futamot: 125 köbcentis Apriliával, 250 köbcentis Apriliával, 500 köbcentis Hondával, 990 köbcentis Hondával, 990 köbcentis Yamahával, 800 köbcentis Yamahával és 1000 köbcentis Yamahával is győzni tudott.

Ő az egyetlen versenyző, aki 500 köbcentis kétütemű, 990 köbcentis négyütemű, 800 köbcentis négyütemű és 1000 köbcentis négyütemű gépen is győzött. Rossi pályafutása során 38 különböző nagydíjon indult. Ebből a 38 pályából 29-en legalább egy győzelmet szerzett.

A MotoGP nagydíjak történetében egyetlen más versenyző sem nyert annyi különböző pályán, mint ő. Legközelebbi riválisa Mick Doohan 24 különböző helyszínnel. A pályák, ahol Rossi a legtöbb győzelmét szerezte, Catalunya és Assen, ahol 10 alkalommal győzött.

Az első királykategóriás győzelme és a legutóbbi között 16 év 351 nap telt el, megelőzve Alex Barros [11 év 204 nap] és Dani Pedrosa [11 év 182 nap] korábbi rekordjait is. A tavalyi Andalúziai Nagydíjon Rossi 20 évre és 87 napra állította be az első és utolsó dobogós helyezések között eltelt leghosszabb idő rekordját, ezzel ő lett az első pilóta, aki elérte a 20 éves mérföldkövet.

Rossi 15 egymást követő szezonban is győzni tudott 1996 és 2010  között, ami szintén rekordnak számít. Ő legsikeresebb versenyző Mugellóban, ahol kilencszer tudott nyerni, ebből hetet zsinórban, amire szintén nincs példa. Az Aprilia motorjaival sem tudott más többször a dobogóra állni, számszerint huszonhatszor.

Gasly szerint gond lehet a 2022-es autókból való kilátással

Előző cikk Rossi kitűzte célját pályafutása utolsó versenyére
Következő cikk Norris beszélt arról Rossival, hogy együtt fognak majd versenyezni egyszer