Jelentés az időmérőről

Quartararóé a katalán pole, Marquez második lett az időmérőn

A MotoGP Katalán Nagydíjának időmérőjén Fabio Quartararo szerezte meg a pole pozíciót, Marc Marquez mindössze 15 ezreddel maradt el a fiatal francia versenyzőtől a barcelonai kvalifikáción.

Fabio Quartararo, Petronas Yamaha SRT

Gold and Goose / Motorsport Images

A Katalán GP időmérőjének Q1-ében Jack Miller kezdett a leggyorsabban, de Franco Morbidelli két ezredre megközelítette. Miller nem sokkal később elesett az egyik kanyarban, de folytatni tudta a kvalifikációt. Aleix Espargaro vette át az első helyet, majd Takaaki Nakagami került az élre, de még bőven 1:40-en kívüli idővel.

A Q2 felénél Iannone motorja a bokszutca kijáratánál állt le, de az olasz még visszafutott a második motorért. Franco Morbidelli az első gyors körével 1:39.727-tel élre állt. Bagnaia lépett fel a második helyre, mögötte Miller, Nakagami, Joan Mir, Espargaro volt a sorrend.

Mir 12 ezreddel 1:40-en kívül került, de a második helyre feljött. A Q1 leintése után már nem változott a továbbjutók sorrendje, Morbidelli és Mir folytathatta a Q2-ben. A 13. helyről Bagnaia rajtolhat vasárnap.

Maverick Vinales állt először élre a Q2-ben, de Marc Marquez néhány percen belül már 1:40-en belülre szorította a legjobb időt. Azonban nagyon gyorsan pörögtek az események, Quartararo és Morbidelli is megjavította a legjobb időt, és 1:39.711-gyel állt élre.

Danilo Petrucci nyolc perccel az időmérő vége előtt eldobta a Ducatit, az olasz a harmadik helyen állva sietett vissza a bokszba levezető körén történt esése után. A rövid pihenőt követően Alex Rins esett ki, a Suzuki versenyzőjének ezzel elszállt az esélye.

Vinales egy ezreddel javította meg a legjobb időt, de Quartararo 1:39.484-gyel a legjobb hétvégi idővel állt élre. Marquez csak a második helyre tudott feljönni, Vinales a harmadik, Morbidelli a negyedik, Valentino Rossi az ötödik helyen állt az utolsó percben.

Az utolsó pillanatokban már nem változott az első öt sorrendje, Quartararo szerezte meg a pole-t Marquez előtt. Dovizioso az utolsó körén megelőzte csapattársát, és feljött a hatodik pozícióba, mögötte Petrucci, Rins, Cal Crutchlow, Jorge Lorenzo, Mir, Pol Espargaro lesz a sorrend.

A Yamaha Petronas fiatal francia versenyzője idén második alkalommal szerezte meg a pole-t, így nagy esélye van megjavítani eddigi legjobb futamon elért eredményét, Quartararo Austinban lett hetedik.

Helyezés Versenyző Kör Idő Különbség Intervallum Átl.seb (km/h)