Jelentés az időmérőről

Quartararo szolgáltatta a meglepetést a jerezi időmérőn

A MotoGP Spanyol Nagydíjának időmérőjét a francia Fabio Quartararo nyerte Franco Morbidelli és Marc Marquez előtt.

Fabio Quartararo, Petronas Yamaha SRT

A jerezi időmérőn hűvösebb és borús idő várta a mezőnyt, a Q1-ben Maverick Vinales gyorsan az élre állt, ám a második helyet egymásnak adták a versenyzők. Kilenc perccel a vége előtt Valentino Rossi futott egy gyors kört, és 1:37.371-gyel az élre állt, Vinales nyolc ezreddel csúszott a második helyre.

A spanyol azonban nem hagyta magát, és a folytatásban ismét átvette az első pozíciót 1:37.316-os idővel, majd ezt további 152 ezreddel javította. Jack Miller a 2-es kanyarban hibázott, elcsúszott, és ezzel elszálltak esélyei a továbbjutásra. Közben Rossi továbbjutó helye került veszélybe, miután Francesco Bagnaia 1:37.299-cel feljött a második helyre. Rossi végül nem tudott javítani, így csak a 13. rajthelyet szerezte meg, Vinales és Bagnaia jutott tovább.

A Q2-ben Marc Marquez azonnal egy kiváló idővel állt élre, mögötte nagy volt a verseny, Cal Crutchlow után Danilo Petrucci, majd Franco Morbidelli állt a második helyre. Marquez 1:36.970-es ideje közel volt még a hétvégi pályacsúcshoz is, de Morbidelli csak 41 ezreddel maradt el tőle. A többiek azonban tisztes távolságból figyelték a pole-ért zajló harcot.

Marquez később javítani akart, de az utolsó szektorban többször csúszkált, és elmaradt korábbi eredményétől. Három és fél perccel a vége előtt Jorge Lorenzo esett, és kiszállt a versenyből. A hajrá előtt Fabio Quartararo lepte meg a mezőnyt, 1:36.880-nal állt az élre.

Morbidelli is megelőzte Marquezt, az újonc istálló másik versenyzője mögött Marquez, Dovizioso, Vinales, Crutchlow, Petrucci, Nakagami, Rins, Bagnaia, Lorenzo, Mir lett az első tizenkettő sorrendje.