Motorsport.com hírek

Marquez nyerte a fordulatokban gazdag Francia Nagydíjat Petrucci és Rossi előtt!

Marc Marquez nyerte a 2018-as Francia Nagydíjat, miközben olyan nevek buktak, mint Andrea Dovizioso és Johann Zarco. Egyelőre minden a spanyol címvédőnek kedvezően alakul a szezonban, aki idei harmadik győzelmét aratta.

Marc Marquez, Repsol Honda Team

Gold and Goose / Motorsport Images

A pole-ból a hazai menő, Zarco rajtolt Le Mansban, mellőle Marquez és Petrucci várták a kezdést az idei ötödik MotoGP-nagydíjon. A második sorból Iannone, Dovizioso és Lorenzo kezdett, míg a harmadik sorban Miller, Vinales és Rossi foglalt helyet. Ez volt Zarco negyedik rajtelsősége a MotoGP-ben, zsinórban kilencedik alkalommal állt fel az első rajtsorba – már csak eredményre kellett váltania, ami eddig nem sikerült neki, mert legjobb esetben is csak a nyolcadik helyen ért be korábban, ha az első kockából kezdett.

A teljes rajtrács így festett a Francia GP-n: 1 Zarco; 2 Marquez; 3 Petrucci; 4 Iannone; 5 Dovizioso; 6 Lorenzo; 7 Miller; 8 Vinales; 9 Rossi; 10 Pedrosa; 11 Rabat; 12 A Espargaro; 13 Crutchlow; 14 Syahrin; 15 Rins; 16 Morbidelli; 17 Smith; 18 P Espargaro; 19 Nakagami; 20 Bautista; 21 Luthi; 22 Redding; 23 Simeon; 24 Abraham.

A rajtnál Lorenzo az élre állt, Zarco a második helyet fogta, míg Iannone a harmadik helyről bukott a 6-os kanyarban. Dovizioso a harmadik helyen kezdte a második kört, mögötte Petrucci, Marquez és Rossi alakította az első hatot.

Bautista a 6-os kanyarbn esett, majd Rabat a 8-asban – mindketten egy körön belül estek el. Dovizioso a harmadik körben lelépte Zarcót, a két Ducati vezette a mezőnyt Lorenzóval az élen. Az első három kezdett ellépni valamelyest Lorenzo-Dovizioso-Zarco sormintával, míg Marquez a negyedik helyen követte őket 24 körrel a vége előtt.

Következő megmozdulásként Dovizioso az élre állt, majd pár kanyarral később az élről bukott az olasz ducatis – ez sorban a második nullázása Jerez után. Lorenzo, Zarco és Marquez lett ezzel az új sorrend a TOP3-ban. A negyedik helyen Petrucci, az ötödiken Rossi fogta egymást.

21 körrel a leintés előtt Marquez megelőzte Zarcót, feljött a második helyre, de nem sokáig volt az övé a pozíció, mert Zarco a sikánban visszatámadta és újra felvette az ideiglenes ezüstérmet. Majd újabb dráma: Zarco elesett, 20 kör volt még hátra a versenyből. A francia becsületből visszaült a motorra, miközben Dovizioso a boxban fogta a fejét a történtek miatt.

Két körrel később Marquez az élre állt, Lorenzo került a második helyre, Petrucci a harmadik, Rossi a negyedik, Miller az ötödik helyen terelgette a motort. A következő körben Petrucci lépett egyet, Lorenzo pedig a harmadik helyet örökölte meg tőle. Pár csendes kört követően Rossi megelőzte Lorenzót, dobogós eredményre hajtva a harmadik hellyel, majd Miller is letudta a spanyol ducatist.

Marquez nem tudott meglógni Petruccitól, aki folyamatosan 5-6 tizedre követte a címvédőt, Rossi másfél másodperc körüli hátránnyal haladt a harmadik helyen. 11 körrel a cél előtt Marquez gyorsult kicsit, 1 másodpercre növelte a puffert.

Így alakult az első tíz sorrendje, amikor nekivágtak az utolsó 10 körnek: 1 Marquez; 2 Petrucci; 3 Rossi; 4 Miller; 5 Lorenzo; 6 Pedrosa; 7 A Espargaro; 8 Rins; 9 Vinales; 10 P Espargaro.

Az utolsó körökre beálltak az erőviszonyok, több mint 1 másodperces különbségek alakultak ki az első három között. A negyedik Miller már 4.5 másodpercre volt az első Marqueztől, az ötödik helyen Pedrosa körözött, akit Lorenzo követett.

A befutóig nem változott a sorrend, Marquez biztosan hozta a győzelmet Le Mansban, akit a második Petrucci és a harmadik Rossi kísért be. A negyedik Miller lett, Pedrosa és Lorenzo révén vált teljessé az első hat.