Bajnokság Versenyző Csapat Esemény Helyszín Cikk típusa
2 276 cikk

További híreink

Decemberben lesz a nagy „Hamilton-Rossi csere”

A Motorsport.com megtudta, hogy röviddel az évadzáró Abu Dhabi Nagydíj után lesz a nagy esemény, amikor Lewis Hamilton és Valentino Rossi versenygépet cserél egymással.

Lorenzo "eltűnt", mióta a Hondához igazolt

A háromszoros MotoGP-világbajnok Jorge Lorenzo szerint a formája "felismerhetetlen", amióta a Honda gárdájához igazolt.

Rossi: 2019 egy kicsit jobb, mint a ducatis mélypont

Valentino Rossi, a Yamaha versenyzője elismerte, hogy az idei szezonja csak egy kicsit jobb, mint az a két nehéz szezon, amelyeket a Ducati csapatával teljesített 2011-ben és 2012-ben.

Marquez hiába bajnok, nem fog visszavenni

Marc Marquez a bajnoki címe ellenére sem vesz vissza, és arra készül, hogy sorozatban a 6. győzelmét is megszerezze a MotoGP-ben, amire legutóbb 2014-ben volt példa, szintén a Hondával.

Dovizioso szerint nevetséges a differencia Marquez-hez képest

Andrea Dovizioso nem érzi magát ennyivel lassabbnak, mint amit az eredmények és a differenciák mutatnak. Marc Marquez előnye óriási, és már egy ideje matematikailag sem lehet megfogni a bajnokságban.

Zarco megcélozná az élmezőnyt a Hondával

Johan Zarco még mindig csak 29 esztendős, így lehetne még pár remek éve a MotoGP-ben, és ha egy versenyképes motort kap, akkor a bajnoki címért is mehetne. A Moto2 kétszeres bajnoka 2017-ben mutatkozott be a MotoGP-ben, idén lehetősége lehetett volna arra, hogy a Hondához kerüljön, de ő inkább a KTM ajánlatát fogadta el.

A MotoGP legszebb rajtrácslányai az elmúlt hetekről

Képes összeállítás az elmúlt hetek legszebb rajtrácslányairól, akik ismét az egyik főszereplői voltak a MotoGP eseményének. Hamarosan azonban véget ér a szezon, és egy időre a futamok is háttérbe kerülnek.

Marquez Szepangban Lorenzo pontrekordjára hajt

Marc Maqruez számára a Malajziai Nagydíjnak is van tétje: a már világbajnok spanyol Szepangban megjavíthatja Jorge Lorenzo 2010-ben felállított pontrekordját.

Lorenzo: Minden szempontból szenvedtem

A hátsó tapadás és az önbizalom hiánya miatt Jorge Lorenzo csak a 16. helyen végzett az Ausztrál Nagydíjon. A spanyol versenyző elmondta, számítottak arra, hogy szenvedni fognak.

Zarco tudja, honnan jött

Johann Zarco azt is figyelembe véve értékelte a Hondával való debütálását, hogy mennyire szenvedett a KTM-mel idén, a francia ennek fényében nagyon elégedett volt az Ausztrál Nagydíj után.

Jack Miller pulzusa megugrott, mikor Vinales kiesett előle

A Pramac versenyzője, Jack Miller a MotoGP Ausztrál Nagydíja után elmondta, bár nem szokta más pilóták esését kívánni, nem tudott nem izgatott lenni, amikor meglátta, hogy előle kizúgott Maverick Vinales

Crutchlownak az ausztrál ezüst egy szelleműzéssel ért fel

Cal Crutchlow elismerte, hogy a tavalyi, Philip Islanden történt balesete, amely során csúnyán bokáját törte, egész szezonban kísértette, mielőtt most annak a helyszínén második helyen ért célba.

Marquez tudta, mikor kell előzni

Marc Marquez szerint nem ő volt a leggyorsabb a Phillip Island-i versenyen, de ezúttal a stratégia jól működött, és tudta, hogy hozhatja ki a maximumot az ausztrál körülmények között a Hondából.

Furcsa eséssel zárult Quartararo bonyolult hétvégéje

Fabio Quartararo nagyon nehéz hétvégét zárt Ausztráliában, ahol többször esett, többek között a futamon is, ahol Danilo Petrucci ütötte ki a pályáról.

Vinales inkább a földön végezte, minthogy második legyen

Maverick Vinales az utolsó körben a második helyről esett ki a Phillip Island-i futamon, miután az élről rajtolva a nyolcadik helyig esett vissza, de utólag egyáltalán nem tűnt csalódottnak.

Rossi csak a rajtnál volt elégedett a tempóval

Valentino Rossi kilőtt az Ausztrál GP rajtjánál, és azonnal élre állt, végül azonban be kellett érje a nyolcadik hellyel, az olasz szerint a Yamaha végsebessége miatt szenvedett.

Marquez letaszíthatatlan a dobogó tetejéről

Marc Marquez már világbajnokként győzött Ausztráliában, idén 11. sikerét aratta a Phillip Island-i pályán, zsinórban pedig ötödször végzett az élen a MotoGP-ben.

Marquez nyert Ausztráliában, Vinales az utolsó körben rontott

Marc Marquez kihasználta a riválisok rontását, és megnyerte a Phillip Island-i futamot, miután legnagyobb riválisa, Maverick Vinales az utolsó körben saját hibájából bukott.

Életveszélyes is lehetett volna a MotoGP időmérője, ha nem fújják le?

A vélemények összességében egyetértenek abban, hogy a mai időmérőt nem szabadott megtartani a MotoGP-ben az erős széllökések miatt. Ez akár életveszélyes is lehetett volna.

Leállították a MotoGP ausztrál időmérőjét a mostoha időjárás miatt

A MotoGP úgy döntött, hogy leállítják az időmérő edzést a rossz időjárási feltételek miatt. Egyszerűen túl veszélyes odakint a versenyzőknek, de arról még nem született döntés, hogy a kvalifikáció mely időpontra kerülhet át.

Zarco első hondás napján újoncnak érezte magát

Johann Zarco elismerte, úgy érezte magát, mint egy újonc az első hondás MotoGP-edzésén, viszont a második szabadedzésre már sokat tudott fejlődni – ebben az is segített neki, hogy az FP2 az FP1-el ellentétben száraz volt.

Marquez hatalmasat mentett a mai gyakorláson (Videóval!)

Marc Marquez a mai gyakorlások után elmondta, volt egy pillanat, amikor már feladta, és úgy gondolta, esni fog, de végül egy hatalmas mentést mutatott be az Ausztrál Nagydíj szabadedzései utáni teszten.

Quartararónak komoly fájdalmai vannak

Fabio Quartararo az esését követően elmondta, jelenleg nem alkalmas arra, hogy motorra üljön, és ez lehetséges, hogy a hétvégén is így lesz. Az újonc nem fog felesleges kockázatot vállalni.

Kenguru rohant át Iannone előtt az ausztrál szabadedzésen (videó)

Andrea Iannone egy nem mindennapi élményben részesült, de szerencsére senkinek sem lett baja. Mindenesetre nagyon ritkán látni hasonlót, még akkor is, ha Ausztráliában vendégeskedik a mezőny.