Jelentés az időmérőről

Viñales a pole-ban, Rossi sérülten, tartalékmotorral is második a MotoGP-időmérőn!

A MotoGP Olasz Nagydíján Mugellóban minden szempár a motokrossz-sérüléseivel bajlódó Valentino Rossira figyelt, aki ráadásul közvetlenül az időmérő előtt még egyszer esett. Ez sem akadályozta meg őt a jó eredményben.

Maverick Viñales, Yamaha Factory Racing

Danilo Petrucci, Pramac Racing
Cal Crutchlow, Team LCR Honda
Johann Zarco, Monster Yamaha Tech 3
Valentino Rossi, Yamaha Factory Racing
 Valentino Rossi egyedi sisakja Mugellóra, Yamaha Factory Racing

Bár Valentino Rossi fájdalmai ellenére erősnek tűnik Mugellóban, az mindenképp aggodalomra adhatott okot, hogy a veterán Doktor közvetlenül az időmérő edzés előtt, a negyedik gyakorlás legvégén kicsúszott. Rossi ennek ellenére másodikként zárta a szabadedzést a mezőny legjobb újonca-címre pályázó Johann Zarco mögött, így ha hátráltatták is őt motokrosszos sérülései, nem tűnt úgy, hogy ne tudna 100 százalékon teljesíteni.

Q1

Meglepő neveket is találhattunk az időmérő első szakaszában, Johann Zarco és Cal Crutchlow általában ugyanis a mezőny legelején szokott küzdeni. A papírforma az ő továbbjutásukat ígérte az időmérő második szakaszába, mr csak azért is, mert Zarco második lett az előző versenyen, Le Mans-ban, illetve Crutchlow is erős eredményt ért el ötödik helyével. Az első két mért kört Héctor Barberá és Loris Baz futotta, mindketten 1:47 végi idővel értek körbe. Őket először a Tech 3 újonca, Jonas Folger előzte meg, majd Danilo Petrucci állt a lista élére. Meglepetés volt, hogy Cal Crutchlow első mért köre több, mint egy másodperccel elmaradt Petrucci idejétől.

Zarco mindössze hat perccel a Q1 leintése előtt gurult ki a pályára, azonban az első köre még nem volt olyan gyors. Neki el kellett mennie még egy körre, azonban második idejével már mindenkit megelőzött, és az élen is maradt 1:47.080-as idejének köszönhetően. Zarco első helye papírforma volt, mögötte azonban némi meglepetésre Danilo Petrucci zárt a Q1 második helyén, így ő jutott tovább a Q2-be, megelőzve Cal Crutchlow-t. Az angol mögött Héctor Barberá és a leintés előtt nem sokkal látványosat bukó Jonas Folger zárt.

Q2

Rossi a szabadedzésen történt bukása miatt kénytelen volt átülni tartalékmotorjára, így kíváncsian várhattuk, hogy sikerült-e ugyanúgy beállítani második számú Yamaháját, ha pedig nem, mekkora hatással lehet ez az egyébként kiváló tempójára. Az első két kört közvetlenül egymás mögött Lorenzo és Márquez futotta, utóbbi pedig második körével tovább tudott javítani. Ihletett formában motorozott a Q1-ben is szereplő Danilo Petrucci, aki a némileg lelassuló mezőnyben egy 1:47.266-os idővel mindenkit meglepve az élre állt hét perccel az időmérő vége előtt, igaz, mindössze öt ezreddel előzte meg Maverick Viñalest.

A kvalifikáció végére aztán helyreállt a papírforma, és a két Yamaha került az élre, végül Viñales szerezte meg a pole-pozíciót, megelőzve csapattársát, Rossit, aki a tartalékmotorral is össze tudott szedni egy első soros rajthelyet. Az olaszok örömét Dovizioso tehette teljessé, aki az első sor külső szélére kvalifikálta magát. Dovit egy másik olasz, a Ducati szabadkártyása, Emanuele Pirro követi. Viñales első rajtkockát érő ideje 1:46.575 volt, amivel majdnem három tizedet adott a mögötte záróknak.

Pirro mögött mindössze a második sorból várhatja a rajtot a két, utóbbi időben jó formát mutató repsolos, Dani Pedrosa és Marc Márquez, megelőzve a hetedik Jorge Lorenzót, aki bár már a futamokon egyre biztatóbban teljesít, az időmérőkön még mindig problémái vannak a motorral. Álvaro Bautista és Danilo Petrucci néhány pillanat erejéig még az első helyen is álltak, végül a 8-9. helyig csúsztak vissza.

Előző cikk MotoGP: Rossi a leggyorsabb az időmérő előtt
Következő cikk Lorenzo: Közel vagyok az élmezőnyhöz