Bajnokság Versenyző Csapat Esemény Helyszín Cikk típusa

További híreink

Elkészült az FIA részletes elemzése a tragikus F2-es balesetről

Az FIA elkészítette a részletes elemzését és vizsgálatát a tavalyi tragikus F2-es spái balesetről, amely balesetben Anthoine Hubert életét vesztette, Juan Manuel Correa pedig nagyon súlyos sérüléseket szenvedett. A jelentés konklúziója szerint a baleset minden résztvevője megfelelően reagált a történtekre, nem emelhető ki specifikus ok vagy személy.

Grosjean kicsit soknak érzi a 22 futamos versenynaptárat

Romain Grosjean, a Haas versenyzője azt nyilatkozta, hogy kicsit soknak érzi a 22 versenyből álló naptárat, azonban azt is hozzátette, elég jól állították össze az F1-es naptárat.

Mercedes: Ezért volt hosszú Hamilton belgiumi kiállása

A Mercedes főmérnöke, Andrew Shovlin elmondta, hogy miért sikerült hosszúra Lewis Hamilton bokszkiállása a Belga Nagydíjon – a brit autóján 3,6 másodperc alatt cseréltek kereket, ezzel körülbelül 1 másodpercet vesztett.

Mercedes: 2021-től valódi üzletté válhat a Forma-1

Toto Wolffot, a Mercedes csapatfőnökét Belgiumban a potenciális új istállókról kérdezték, az osztrák pedig sok pozitívumot vár a 2021-es idénytől és a költségvetési sapka bevezetésétől.

A Honda meglepődött a riválisok motorhibáin

Toyoharu Tanabe, a Honda technikai igazgatója két ok miatt lepődött meg azon, hogy a Ferrari és a Mercedes motorjainál is megbízhatósági probléma lépett fel Belgiumban.

Brawn: Magas árat fizettünk a szenvedélyünkért…

A Forma-1 sportigazgatója, Ross Brawn Anthoine Hubert tragikus halála után írt a belgiumi fekete hétvégéről, amelyben kifejezte részvétét Hubert családja, csapata és minden ismerőse felé.

Gasly, Wolff: Hubert esete emlékeztető: a motorsport még mindig veszélyes!

A belga nagydíjhétvégén az F2-es horrorisztikus balesetben elhunyt Anthoine Hubert, Juan Manuel Correa pedig komoly sérüléseket szerzett. Ennek kapcsán a motorsport veszélyes voltáról beszélt Lando Norris, Pierre Gasly és Toto Wolff.

Verstappen nem aggódik amiatt, hogy hátulról rajtolhat Monzában

Max Verstappen, a Red Bull versenyzője Olaszországban megkaphatja a Honda új specifikációjú erőforrását, ami miatt a rajtrács végéről rajtolhat. A holland viszont nem aggódik emiatt, és az 5. helyet onnan is lehetségesnek tartja.

„Leclerc dühe a pályán Alonsóra emlékeztet”

A belgiumi győzelme után az olasz sajtó a Ferrari versenyzőjét, Charles Leclerc-t méltatta, akit Fernando Alonsóhoz, Michael Schumacherhez és Gilles Villenueve-höz is hasonlítottak.

Így ütközött Raikkönen és Verstappen a Belga Nagydíj rajtjánál (videó)

Korai véget ért Max Verstappen versenye, miután a rajtnál összeütközött az Alfa Romeo versenyzőjével, Kimi Raikkönennel. Videón az eset, ami miatt végül kiesett a holland, mely sokba is került számára.

Norris nehezen viselte Hubert halálát, de nem gondolkozott el a kilépésen

A McLaren versenyzője, Lando Norris a belga nagydíjhétvégén azt nyilatkozta, nehezen viselte, hogy Anthoine Hubert halálos balesetet szenvedett, azonban nem gondolkozott el azon, hogy abbahagyja.

Feliratozva Norris kiakadása a McLaren drámai kiesése miatt

Lando Norris, a McLaren versenyzője nem viselte könnyen, hogy az autójából 1 körrel a futam vége előtt fogyott ki az erő – a brit pilóta és a wokingi istálló pedig 10 pontot bukott emiatt.

SZAVAZÁS: Ki volt a hibás a Verstappen-Raikkönen incidensnél?

A hu.motorsport.com szerkesztősége ezúttal arról kérdezi meg olvasóit, hogy a Belga Nagydíj rajtjánál Max Verstappent vagy Kimi Raikkönent látták-e hibásnak, vagy versenybalesetnek minősítik-e az incidenst.

Mercedes: Talán a megfelelő ember nyert a megfelelő időben

Toto Wolff, a Mercedes csapatfőnöke elmondta, aláírta volna a belgiumi 2-3-at, illetve úgy gondolja, talán Charles Leclerc volt a megfelelő ember arra, hogy nyerjen Spában – a szombati tragédia után.

Norris: A legjobb eredményem felé haladtam…

Lando Norris, a McLaren pilótája a legjobb úton haladt afelé, hogy a legjobb F1-es eredményét szerezze meg Belgiumban, azonban 1 körrel a futam vége előtt megadta magát a gép, így pontot sem szerzett.

Leclerc nyert Belgiumban, megszületett a Ferrari idei első győzelme!

Charles Leclerc, a Ferrari versenyzője élete első F1-es győzelmét szerezte meg Spában, a dobogóra pedig még Lewis Hamilton és Valtteri Bottas állhatott fel. Max Verstappen versenye csak pár méterig tartott, Alex Albon pedig 5. hellyel mutatkozott be a Red Bullnál.

Hivatalos: Elmarad a holnapi F2-es verseny

A ma történtekre való tekintettel a Formula 2 szervezői gárdája úgy döntött, nem kerül megrendezésre a vasárnapi Formula 2-es második futam.

Így emlékezik meg a motorsport világa Anthoine Hubert-ről

Nemrég érkezett a tragikus hír, hogy a Formula 2 spái főfutamán szerzett sérüléseibe belehalt az Arden versenyzője, Anthoine Hubert. A motorsport világa pedig megemlékezett a tehetséges pilótáról.

A horrorisztikus F2-es baleset után többen is lemondták a sajtótájékoztatójukat

Óriási baleset történt a Formula 2 spái főfutamán, amely után többen lemondták a sajtótájékoztatójukat. Az ütközésben Anthoine Hubert, Juan Manuel Correa és Marino Sato volt érintett.

Verstappen időmérős mód nélkül maradt az időmérőn

Max Verstappen, a Red Bull versenyzője az ötödik helyre kvalifikálta magát Spában, amely eredményhez hozzájárult az is, hogy időmérős mód nélkül maradt a kvalifikáción.

Toro Rosso: Albon elég erős mentálisan, hogy Verstappen mellett versenyezzen

A Toro Rosso csapatfőnöke, Franz Tost úgy gondolja, hogy a nemrégiben előléptetett Alexander Albon elég erős mentálisan ahhoz, hogy Max Verstappen mellett versenyezzen. A thai pilóta mindössze 12 F1-es versennyel a neve mellett kapta meg a nagy lehetőséget a Red Bulltól.

Így vesztette el Stroll a motorborítását a belga FP1-en (videó)

A Racing Point versenyzője, Lance Stroll érdekes történést élt át a Belga Nagydíj első szabadedzésén, ugyanis a kanadai pilóta autójáról az egyenesben lerepült a motorborítás.

Perez alatt meghibásodott az új Mercedes-motor

Sergio Perez, a Racing Point versenyzője alatt a Belga Nagydíj második szabadedzésén meghibásodott az új specifikációjú Mercedes-motor, ez pedig kétségeket vethet fel a stuttgarti gyártó partnercsapatiban.

Leclerc nem elégedett a Ferrari versenytempójával

Charles Leclerc, a Ferrari versenyzője a pénteki két szabadedzést követően arról nyilatkozott, hogy dolgozniuk kell a versenytempójukon. Emellett a fiatal pilóta azt is elmondta, nem gondolja, hogy messze lesz tőlük a Mercedes az időmérőn.