Bajnokság Versenyző Csapat Esemény Helyszín Cikk típusa
Szűrők törlése
Monte Carlo

További híreink

BRÉKING: Nem lesz idén Monacói Nagydíj!

Az Automobile Club de Monaco (ACM) bejelentette, hogy a Monacói Nagydíj az év későbbi részében sem fog megrendezésre kerülni, így ez lesz az első év 1954 óta, amikor nem rendeznek F1-es versenyt Monacóban.

Nézd vissza a Monacói Nagydíj lényegét 6 percben!

Leclerc felemelkedése, majd ütközése, a bokszutcai Verstappen-Bottas incidens, Verstappen próbálkozása Hamilton ellen és a többi lényeges történést gyűjtötte össze az F1.com, majd rakta össze egy 6 és fél perces videóba.

Nézd meg Hamilton monacói körét 360 fokos videón!

Az F1 hivatalos YouTube-csatornája egy rendkívül látványos videót töltött fel, ahol 360 fokban nézhetjük meg a Mercedes versenyzőjének, Lewis Hamiltonnak a körét.

A legjobb onboardok Monacóból – főszerepben: Charles Leclerc

Bár maga a Monacói Nagydíj nem tartogatott óriási történéseket, az alábbi 10 fedélzeti kamerás felvétellel egészen érdekes nézőpontból élhetjük újra a történéseket.

Érdekes statisztikák a Monacói Nagydíjról – főszerepben Hamilton és a Honda

A Motorsport.com a Monacói Nagydíjat követően összegyűjtötte a 20 legérdekesebb statisztikát a versenyhétvégéről, ezúttal pedig Lewis Hamilton és a Honda került reflektorfénybe.

Videó: Monacóban visszatért az USA Nagydíjról ismert „ikonikus” hang!

Az Amerikai Nagydíjon óriási nyilvánosságot kapott az a szurkoló, aki az autók hangját próbálta utánozni, Monacóban pedig ismét hallhattuk az "ikonikus" hangot.

Binotto szerint Kanadában is a Mercedes lesz a favorit

A Ferrari csapatfőnöke, Mattia Binotto válaszolt a kérdésekre a Monacói Nagydíj után, melyben arról is megkérdezték, meglepte-e a Mercedes eltérő gumistratégiája.

Videón Verstappen és Hamilton monacói ütközése

Lewis Hamilton és Max Verstappen csatázott az élen Monacóban, azonban helycserére végül nem került sor. Azzal nem lehet vádolni a Red Bull hollandját, hogy nem próbálkozott…

SZAVAZÁS: Ki volt a nap versenyzője a Monacói Nagydíjon?

Lewis Hamilton győzelmével ért véget a Monacói Nagydíj, a hu.motorsport.com szerkesztősége pedig arra kíváncsi, hogy olvasói szerint ki volt a nap legjobb versenyzője az utcai pályán.

Red Bull: Hamilton ma nem kaphatott büntetést, mert piros sapkában volt…

A Monacói Nagydíjon Max Verstappen a verseny nagy részét Lewis Hamilton Mercedesére tapadva töltötte, végül a büntetése miatt csak a 4. lett a holland. Erről Helmut Marko, a Red Bull tanácsadója mondta el a szokás szerint nem túl visszafogott véleményét.

2019. máj. 26.

Videó: Hamilton Ricciardót „utánozva” ünnepelte a monacói győzelmét

A Mercedes versenyzője, Lewis Hamilton a gumiproblémái ellenére győzni tudott Monacóban, majd Daniel Ricciardót „utánozva”, medencébe ugrással ünnepelte meg a futamgyőzelmét.

Újabb Hamilton-győzelem, Leclerc kiesett Monacóban!

A Monacói Nagydíj is Lewis Hamilton győzelmével zárult, a dobogóra még Sebastian Vettel és Valtteri Bottas állhatott fel, míg Max Verstappen negyedik lett, Charles Leclerc viszont kiesett hazai pályán.

Videó: Így ért véget 2018-ban Leclerc versenye Monacóban

Charles Leclerc ígéretes pozícióban autózott élete első hazai F1-es versenyén a Sauberrel, azonban végül a Brendon Hartley-val történt ütközése következtében célba sem tudott érni.

Videó: 5 sokkoló jelenet a Monacói Nagydíjról (Schumacher, Mansell, Ricciardo...)

A monacói az F1 történetének egyik legtradícionálisabb pályája, így bőven lehet válogatni, amikor sokkoló jelenetekről van szó. A válogatásba bekerült Michael Schumacher, Daniel Ricciardo, Nigel Mansell és Giancarlo Fisichella.

Perez: Csak akkor van esélyünk a pontszerzésre, ha esni fog

Sergio Perez és Lance Stroll csak a 17. és 18. helyet szerezték meg a monacói időmérőn, vagyis a Racing Point két pilótája csak a Williamseket tudta megelőzni. Természetesen Perez és Stroll is csalódottan nyilatkozott.

Videó: 13 éve sem volt lazább versenyző Kimi Raikkönennél!

A 2006-os szezon és a 2006-os Monacói Nagydíj sem alakult túlságosan pozitívan Kimi Raikkönen és a McLaren-Mercedes szempontjából. A finn versenyző a monacói kiesését senkivel össze nem hasonlítható lazasággal kezelte.

5 éve tett csodát Bianchi Monacóban

Napra pontosan 5 évvel ezelőtt rendezték meg a 2014-es Monacói Nagydíjat, amelyen a Marussia versenyzője, Jules Bianchi csodát tett a kiscsapat autójával, és a 9. helyre hozta be azt.

Giovinazzit és Gaslyt is megbüntették feltartás miatt

Antonio Giovinazzi, az Alfa Romeo versenyzője a Q1-ben feltartotta Nico Hülkenberget, ezért hátrébb sorolták a rajtrácson, amellyel Charles Leclerc nyert egy pozíciót. Az olaszon kívül Pierre Gaslyt is megbüntették, aki Romain Grosjeant tartotta fel.

Russell a maximumot hozta az időmérőn, Kubicának nem volt szerencséje

Szokás szerint az utolsó rajtsort sajátította ki a Williams, azonban George Russell és Robert Kubica is összességében elégedetten nyilatkozott a monacói kvalifikáció után.

Vettel: Nem akarok senkit hibáztatni, mélyebbre kell ásnunk

A Ferrari versenyzője, Sebastian Vettel a monacói időmérő edzést követően természetesen nem túl vidáman nyilatkozott, illetve azt is elmondta, nem tudták működésre bírni a gumikat.

Leclerc magyarázatot vár a Ferraritól

Charles Leclerc óriási meglepetésre már a Q1-ben búcsúzott a monacói időmérőn, miután a csapata biztos volt benne, hogy be fog jutni. A fiatal pilóta most magyarázatot vár a Ferraritól.

Leclerc már a Q1-ben kiesett, Hamiltoné lett a pole Monacóban!

Óriási meglepetésre a hazai pályán versenyző Charles Leclerc már a Q1-ben búcsúzott, az élen viszont nem történt meglepetés: ismét Mercedes első sor, ezúttal Lewis Hamiltoné lett a pole, a harmadik helyre pedig Max Verstappen fért oda.

Videón, ahogy Vettel összetöri a Ferrarit Monacóban

Sebastian Vettel hibázott az FP3 első felében, ami nagyon sokba került számára. A német világbajnok igencsak megtörte a Ferrari elejét.

Az F1 gyászszünettel fog tisztelegni Lauda emléke előtt

A Monacói Nagydíj előtt 1 perc néma csönddel emlékeznek meg a héten elhunyt legendáról, Niki Laudáról a versenyzők, a csapatok és az osztrák pályafutásában különleges szerepet játszó személyek.