Bajnokság Versenyző Csapat Esemény Helyszín Cikk típusa
38 cikk
Szűrők törlése

További híreink

Giovinazzi rajthoz áll Le Mans-ban a Ferrari színeiben

A Ferrari megerősítette a GTE Pro versenyzői felállását az idei le mans-i 24 órás versenyre - a Sauber tartalékversenyzője, Antonio Giovinazzi mellett Pipo Derani indul majd.

Di Restával lesz teljes a United Autosports le mans-i felállása

A korábbi forma-1-es versenyző, Paul di Resta lesz a United Autosports LMP2-es csapatának utolsó versenyzője az idei 24 órás le mans-i versenyen.

A Rebellion elfogadja, hogy diszkvalifikálták őket Le Mans-ban

A Rebellion LMP2-es csapat elfogadja, hogy elvesztette a harmadik helyet Le Mans-ban, ugyanis úgy fogalmaztak, rosszul ítélték meg a helyzetet.

"Pazarlás" volt a harmadik autó Le Mans-ban a Toyota szerint

A Toyota menedzsere, Murata Hiszatake szerint nem biztos, hogy megérte három autót indítaniuk az idei Le Mans-i 24 órás versenyen.

Egy pályabírónak nézett LMP2-es versenyző okozhatta a Toyota vesztét Le Mans-ban

A legfrissebb információk szerint a Kamui Kobayashi által vezetett, végső győzelemre is esélyes Toyota kuplungproblémáját egy pályabírónak hitt LMP2-es versenyző, és maga Kobayashi idézte elő.

Le Mans: A Rebellion LMP2-es csapatot kizárták!

A Rebellion LMP2-es istálló elvesztette a le mans-i dobogóját, ugyanis egy olyan videót találtak, mely szerint a svájci csapat megszegte az autóra vonatkozó szabályokat, és a kiállások után újraindították a motorjukat.

A Ford szereplése a 2017-es Le Mans-i 24 órás versenyen

Andy Priaulx (GB), Harry Tincknell (GB) és Pipo Derani (BRA) vezették a Ford Chip Ganassi Racing csapat 67-es rajtszámú Ford GT-jét, amely a 2017-es Le Mans 24 órás futam utolsó körében szerezte meg a második helyezést.

Le Mans: A Corvette az utolsó körös vereség ellenére sem csalódott

Gary Pratt, a Corvette Racing csapatfőnöke annak ellenére próbál pozitívan hozzáállni a Le Mans-i 24 órás eredményeihez, hogy csapata az utolsó körben bukta el a GTE Pro kategória győzelmét.

Aston Martin: Az utolsó kör egy tipikus most vagy soha szituáció volt

Az Aston Martin Racing vezetője, David Richards szerint teljesen egyértelmű volt, hogy Jonathan Adam és a Corvettes Jordan Taylor között most vagy soha szituáció fog kialakulni az utolsó körben.

Toyota: A hibrid technológia még nem áll készen Le Mans-ra

A Toyota elnöke, Akio Toyoda szerint elképzelhető, hogy a hibrid technológia még nem áll készen az olyan megmérettetésekre, mint például a Le Mans-i 24 órás futam.

Jackie Chant is „sokkolta” a Le Mans-i 24 órás verseny

A kínai filmsztár is nagyon boldog, hiszen a nevével fémjelzett LMP2-es csapat megnyerte a kategóriáját és második lett az összetettben.

Le Mans: grafikán a 2017-es rajtrács

Szombat délután 15 órakor elrajtol a 85. 24 órás verseny Le Mansban. Az első sorból a Toyota autói indulnak, mögöttük a két LMP1-es Porsche.

A Toyota kisajátította az első sort a Le Mans-i időmérőn!

A Toyota vezetésével indul majd a 85. Le Mans-i 24 órás verseny, miután a japán márka az első és a második helyet is megszerezte a kvalifikáción.

Kobajasi volt a leggyorsabb a Le Mans-i időmérő első napján

A Toyota japán versenyzője, Kobajasi volt a leggyorsabb a baleset miatt kissé lerövidített első időmérőn, így egyelőre a #7-es rajtszámú autó van a legkedvezőbb helyzetben a versenyt tekintve.

A Porsche a Toyota előtt a Le Mans-i edzésen

Az időmérő előtti gyakorláson némi meglepetésre a Porsche végzett az élen, miután öt perccel a leintés előtt Neel Jani megfutotta a leggyorsabb kört Le Mans-ban.

Tincknell kezd belefáradni „az anti-fordos” brigádba

Harry Tincknell nem győzi hangsúlyozni, hogy semmit sem rejtegetnek a Chip Ganassi Racingnél, és a teszten is a valós sebességet mutatták a GT-kkel.

Le Mans: Barrichello 45 éves, de húsznak érzi magát

Rubens Barrichello újabb versenyen mondhatja el magáról, hogy tapasztalata és kora ellenére újoncként áll rajthoz. Barrichello az LMP2-ben kapott lehetőséget, azonnal élt vele.

Focisérülés miatt nem indul di Grassi Le Mansban

Lucas di Grassi múlt héten sérült le focizás közben, és ennek következtében kénytelen kihagyni az idei Le Mans-i 24 órást, ami az első lett volna számára a GTE Pro kategóriával.

Le Mans: aggasztó tempóhiány, vagy csak sakkozik a Ford?

Mindig vitás ügy a teljesítménykiegyenlítésre szolgáló ballaszt (Balance of Performance - BoP), és a Fordnak is jutott belőle a hivatalos teszt előtt. Van olyan, aki szerint a Ford Chip Ganassi Racing még nem mutatta meg, mire képes.

Le Mans: letölthető tablókép a 2017-es mezőnyről!

A Motorsport.com elkészítette a 85. Le Mans-i 24 órás tablóképét PDF formátumban, ami letölthető és természetesen ki is nyomtatható, segít eligazodni a résztvevők között.

Le Mans: a Toyota szerint nehéz lenne tagadni, hogy favoritként indulnak

Jól sikerült a tesztnap a Toyota számára, kibérelték az első három helyet és remek időt autóztak, így minden okuk megvan feltételezni, hogy favoritként vágnak neki a 24 órás viadalnak.

Le Mans-i 24 órás: fotók a gépátvételről

Hétfőn véget ér a gépátvétel és műszaki ellenőrzés Le Mansban, szerdán már a szabadedzéssel folytatódik a program, amit az időmérő első felvonása követ még aznap este.

A tavalyi drámából merítene erőt a Toyota Le Mans-ban

Jó formában, két győzelemmel a tarsolyában érkezik a Toyota a WEC-szezon legfőbb versenyére, a Le Mans-i 24 órásra, de még mindig ott motoszkálhat a fejekben a tavaly egészen elképesztő körülmények között elbukott győzelem.

Megváltoztak a virtuális Safety Car szabályai Le Mans-ban

A 2017-es Le Mans-i 24 órás versenyre megváltoztak a virtuális Safety Car-periódusra vonatkozó szabályok: kilenc olyan, fix zóna lesz, ahol a maximális sebességhez képest a versenyzőknek jócskán le kell lassítaniuk.